Žena z Ostravy spolu s peřinou vyklepala z okna i životní úspory. Sto tisíc okamžitě zmizelo

Nešťastná věc se přihodila ostravské důchodkyni, která nedopatřením přišla o své úspory, které střádala po celý svůj život. Celkem šlo o více než sto tisíc korun a stačila k tomu chvilková nepozornost.

Důchodkyně si na postel připravila pouzdro s úspory, které chtěla uložit na bezpečné místo. Jenže na to zanedlouho zapomněla a jala se vyklepávat peřiny z okna tak, jak je zvyklá. Tentokrát s nimi bohužel vzala i pouzdro s úsporami, které následně skončilo pod okny na ulici.

Nálezce může mít strach

Po nějaké době si uvědomila, že vyklepala také pouzdro, ve kterém bylo přes sto tisíc korun. Po penězích zůstal na zemi už jen prázdný obal,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policisté už v blízkosti ulice Jugoslávská v ostravských Vítkovicích zajistili stopy a vyhodnocují kamerové záznamy. Je tedy možné, že člověka, který úspory důchodkyni vzal, nakonec ztotožní. Policie záměrně neuvádí, jaké má k dispozici konkrétní vodítka a apeluje na samotného nálezce, aby se přihlásil a peníze odevzdal. V takovém případě by si ušetřil větší oplétačky se zákonem.

Jednou z možných variant může být zkratovité jednání. Proto nálezce může mít strach peníze odevzdat,“ vysvětlila Michalíková s tím, že policie nálezci dává šanci peníze odevzdat.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments