Ženy po celém světě se rozhodly v lednu přestat holit. Své fotografie teď sdílejí na sociálních sítích a sklízejí obdiv za přirozenost

Přestože žijeme ve svobodné společnosti, ve které může každý zdánlivě dělat to, co se mu zachce, obzvlášť se svým tělem, přeci jen existují určité nepsané “zákony”, kterými se řídí téměř všichni, a když někdo vybočí, ostatní se na něj dívají s despektem. Mezi tyto záležitosti jednoznačně patří taková banalita jako holení. Je to přeci každého věc, řeklo by se. To jistě ano, ale mnozí zkrátka jinak pohlížejí na člověka, který se holí a který se neholí, přestože by to byla ta samá osoba.

Málokdo si přitom uvědomuje, jak velkému tlaku okolí dnes čelíme. Na sociálních sítích neustále vídáme fotografie perfektních lidí a ať už chceme nebo ne, snažíme se jim podobat. Co na plat, že fotografie, které lidé sdílejí na sociálních sítích, odpovídají realitě jen vzdáleně a obvykle je za nimi spousta práce. Spoustu dalších momentů, které nejsou tak lichotivé, pochopitelně na sociální síť nikdo nevystaví.

I kvůli tomuto neviditelnému tlaku, který přitom stále sílí, se ženy po celém světě rozhodly, že se v průběhu ledna nebudou holit. Můžete to brát třeba jako obdobu mužského movemberu. V případě ženského ledna se to ale jmenuje “januhairy”, což je spojení anglických slov pro leden a ochlupení.

Není to žádná kampaň naštvaných žen, která by měla ukazovat lidem, jak vypadá ochlupení. Je to projekt, který by měl být pro každého, kdo se snaží porozumět sám sobě a ostatním,” uvedla jedna z koordinátorek akce, britská studentka Laura Jackson.

Podstatou kampaně Januhairy bylo, aby se ženy celý měsíc neholily. Své fotografie potom hrdě sdílí na sociálních sítích, kde se tak vyskytuje i něco jiného než jen dokonalé oholené modelky. Na některé výsledky se můžete podívat níže a možná v nich překvapivě objevíte krásu.

Komentáře u jednotlivých fotografií jsou pochopitelně různorodé. Někteří zarytě tvrdí, že ženy by se holit v každém případě měly, další děkují za to, že jim někdo otevřel oči a ukázal opravdovou ženskou přirozenost.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments