Zkuste 28 dní abstinence. Nový způsob přináší zajímavé dopady na tělo

Myslíte si, že jedna večerní sklenička vína nebo jedno malé pivo nemůže uškodit? Pak vás možná překvapí, že právě toto malé a pravidelné konzumování alkoholu je velmi škodlivé. Zkuste pár dní abstinence a zjistíte, co všechno se ve vašem životě může změnit k lepšímu.

Alkohol zkrátka patří k naší populaci, na tom se asi shodne každá sorta lidí. Vždyť ani narozeninové oslavy, Vánoce nebo jakákoliv další příležitost se neobejde bez šampaňského, tolik oblíbeného piva nebo skleničky vína. Pokud i vy rádi oslavujete a popíjíte, pak je na místě zpozornět. Jednou za čas oslavit a holdovat alkoholu možná není takový problém. Problém nastává v pravidelné konzumaci, byť se jedná o malé množství alkoholu.

Detox se určitě hodí

Zejména po oslavách ke konci roku se v novém roce hodí pořádný detox od alkoholických nápojů. Ano, alkohol sice umí skvěle uvolnit tělo i myšlenky, to ale neznamená, že je třeba se takhle uvolňovat pravidelně a neustále. Zkuste si detox naordinovat na jeden měsíc a změny vás překvapí již po pár dnech.

Vaše orgány si odpočinou

Již ve druhém týdnu detoxu dochází ke zlepšení trávení i obnově funkce jater. Právě játra jsou nejvíce zatíženým orgánem při konzumaci alkoholu, a je třeba jim občas dát oddech. Již po druhém týdnu abstinence si všimnete mnohem kvalitnějšího života, lepšího trávení i vyprazdňování. Játra vás mnohem lépe zbaví veškerých škodlivých látek, a vy se tak budete cítit mnohem lépe a aktivněji.

Foto: Shutterstock

Další pozitivní vliv abstinence

Díky měsíční abstinenci se také mnohem lépe nastartuje váš metabolismus. Můžete zaznamenat také přirozený úbytek hmotnosti, který oceníte především při předsevzetí zhubnout. Právě alkohol na sebe váže mnoho cukrů, které se snadno uchytí a změní v tuky ve vašem těle.

Zastavte to jednoduchým měsíčním detoxem bez alkoholu. Kvalitu pocítíte také na vaší pleti, ta bude bez nepříjemných vyrážek, pupínků či akné.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline, verywellmind

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments