Zloději objevili nový způsob, jak vám odcizit PIN. Vůbec si toho nevšimnete

Mít vlastní finance a majetek pod kontrolou a v bezpečí je každým rokem o dost složitější. Zloději působí v online prostředí i u každého bankomatu. Navíc jejich praktiky jsou stále více promyšlené. Dávejte si pozor na vlastní majetek a vězte, že ani výběr z bankomatu není tak bezpečný, jak tomu bývalo dříve.

Potřebujete si vybrat hotovost a váš oblíbený bankomat je jasnou volbou? Pak možná tento úkon děláte bezmyšlenkovitě a naprosto automaticky, aniž byste nad výběrem jakkoliv přemýšleli a všímali si detailů. To je ale chyba. Zejména u moderních bankomatů, kde lze vybírat hotovost bezkontaktně a nemusíte tak ani zasouvat kartu, je nebezpečí velmi blízko.

Podvodníci a zloději to mají promyšlené

V Londýně zašli zloději tentokrát opravdu daleko a jejich promyšlený plán, jak získat PIN kód ke kreditní kartě, je za hranicí chápání. Konkrétně se jedná o miniautirní otvor ve slotu na bankovky. V něm se totiž ukrývá malá kamera, kterou nainstalovali podvodníci. Díky kameře tak snadno a rychle zjistí, jaký PIN ke kartě zadáváte.

Malé kamery se ani nevšimnete

Problém je v tom, že na první pohled kameru není možné postřehnout. Jedná se totiž o velmi malou dírku vedle otvoru na peníze, která může působit jako odřený kus plastu nebo také jako výrobní vada. První takový případ objevili policisté v Londýně, kousek od hřbitova St. Paul´s Cemetery. Nejedná se však o jediný případ, za několik dalších týdnů bylo objeveno mnoho stejných případů.

V bezpečí nejste ani u online plateb

Z historie je patrné, že modernizace bankovnictví přináší také mnohé nové nástroje zlodějů a podvodníků. Ti se totiž dokážou přizpůsobit dnešní době a reagovat na ni novými vymoženostmi a lstivými nápady. Veškeré online peněženky a online platby kartou jsou poměrně snadno napadnutelné právě těmito podvodníky. Dávejte si proto pozor, na jaké platformě zadáváte vaše údaje z kreditní karty.

Foto: Shutterstock, zdroj: nownews, goodhousekeeping, Twitter

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments