Zmatený Hamáček prokecl české tajemství. Rusové obracejí hru, žádají vysvětlení

Bylo jen otázkou času, kdy se ministr vnitra Jan Hamáček do své historky o kamufláži cesty do Moskvy zamotá natolik, až napáchá vážné škody na zájmech České republiky. Bohužel se tak skutečně stalo a několik Hamáčkových výroků dává Rusům do rukou zbytečně silný arzenál, který teď mohou Praze omlátit o hlavu.

První vlaštovky už se objevují. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová upozornila na skutečnost, že Jan Hamáček svá slova o kamufláži doprovázel vysvětlením, že bylo zapotřebí do vlasti stáhnout pracovníky zvláštních služeb ještě předtím, než se celá záležitost s ruskou účastí ve Vrběticích provalí. Tím však ministr vnitra zcela neprofesionálně prozradil a potvrdil, že české zvláštní služby na území Ruska operovaly. Rusové to pochopitelně věděli, ale podobné věci se zkrátka neříkají nahlas.

Je to silné odhalení. Tohle budete muset zveřejnit, pánové,” vyzvala českou stranu ruská diplomacie ústy Zacharovové. Rusové chtějí konkrétně vědět, kolik zástupců tajených služeb v Rusku operovalo a kolik jich tam případně zůstalo. Zajímá je také to, zda šlo o profesionální zpravodajce, nebo zverbované Rusy.

Rusové si také kladou otázku, jaké škody asi čeští zpravodajci jejich zemi způsobili, když museli takto narychlo mizet. Podle nich jistě neměli čisté svědomí.

Slova Zacharovové přicházejí jen dva dny poté, co Českou republiku museli opustit desítky diplomatů a zaměstnanců ruské ambasády v Praze. Obě země se totiž dohodly na paritě svých velvyslanectví. To však Česko dostalo do úzkých, protože kvůli nemožnosti zaměstnat Rusy musí uzavřít Český dům v Moskvě.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments