Šmuclerovi po očkování ochrnul obličej, ukázal nepříjemnou fotografii. Přesto jsem jeho příznivcem, tvrdí

Stomatolog Roman Šmucler informoval o tom, že mu po očkování druhou dávkou vakcíny proti koronaviru ochrnul obličej a přidal k tomu příslušnou fotografii, která ho s tímto problémem zachycuje.

Podle všeho ale jde jen o dočasný stav. Lékař se poradil s kolegy ze Spojených států amerických, kteří mu pomohli nepříjemné vedlejší efekty vakcíny překlenout.

Přesto jsem příznivcem indikovaného očkování. Ale nutit to pacientům nejde. Medicína musí dle zákona říkat pravdu a být důvěryhodná,” naráží Šmucler na to, že vedlejší dopady očkování se často bagatelizují, přitom by o nich pacienti měli být patřičně informováni.

Roman Šmucler sice patří k příznivcům očkování, dlouhodobě je ale kritikem protiepidemických opatření a razí teorii přirozeného promořování doplněného právě o vakcinaci.

Nejčastějšími vedlejšími příznaky očkování proti covidu jsou bolest hlavy, horečka, bolest v místě vpichu, případně malátnost. Mohou se však objevit i vážnější stavy. S vakcínami AstraZeneca a Johnson and Johnson je spojováno zejména riziko vzniku krevních sraženin, které mohou vyvolat smrt. Jde sice o vzácné případy, ale vyskytují se především u mladších žen. Tyto vakcíny už proto řada zemí přestala používat, případně je indikuje k aplikaci starším lidem.

Foto: Institut Asklepion

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments