Zmizení podnikatele Jana je stále záhadnější. Ztratil se na pár metrech ve vietnamské tržnici SAPA

Policie i v sobotu pátrá po náhle zmizelém podnikateli Janu Vaculíkovi z Černé Hory na Blanensku. Ten je od pondělí pohřešován. Jeho poslední zaznamenané kroky přitom vedly do vietnamské tržnice SAPA v Praze. Zde ho dokonce zachytily kamerové záznamy, jak kolem jednoho z místních nákupních center míří k jednomu ze tří bankomatů v areálu. Zde měl vybrat větší obnos peněz. Pak ale stopa mizí. Na místo schůzky, vzdálené jen několik desítek metrů od bankomatu, už Vaculík nedorazil. Ztratil se tak doslova na pár metrech.

Všechny bankomaty v tržnici jsou přitom kousek od sebe. “Žádné jiné bankomaty na této tržnici nejsou a další jsou vzdáleny více než dva kilometry. Lidé si z nich běžně vybírají větší hotovost, protože u většiny obchodníků jinak platit nejde,” uvedl pro server Blesk.cz zdroj, který je obeznámen s fungováním tržnice.

Pár desítek metrů od bankomatu měl přitom Vaculík domluvenou schůzku. Tam už ale podle druhé strany nedošel, jak potvrdil mluvčí policie Bohumil Malášek. V tomto sektoru tržnice přitom podnikatel jen tak zmizet nemohl, protože jde o jedno z nejrušnějších míst v celém areálu SAPA.

Jan Vaculík podniká v prodeji lihu, silniční dopravě a pronájmu nemovitostí. Policie se zabývá motivy jeho možného zmizení. “Táta bere poměrně dost léků, které nechal doma. Nevzal si ani pas,” uvedl nevlastní syn podnikatele, Miroslav Sýkora. Podle něj otec neměl ani žádné dluhy a není si vědom důvodu, proč by měl podobným způsobem zmizet. Potvrdil však, že z bankomatu vybral větší obnos prostředků.

Pohřešovaný muž měří 175 až 180 centimetrů, je obézní postavy, má modré oči a krátké rovné vlasy. Jakékoliv informace k hledanému muži hlaste na lince 158.

Foto: Shutterstock / Policie ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments