2. 5. 2024

20 příspěvků u článku “Jak správně odvzdušnit radiátory. Letos je to důležitější než kdy jindy, jinak se nedoplatíte

  1. Z podstaty věci. Pokud je radiátor zavzdušněnej, tak netopí.
    A co netopí, tak těžko může sálat tepelnou energiii.
    Takže pořád dokola opakujete hnoje o tom, že se to prodraží…

    1. Bohužel je druhá stránka věci na kterou jsem hrubě dopadl. Když radiátor šetří je sice fajn, já jsem byl taky setrilek, ovšem jen do té doby než mi přišla faktura za teplo s nedoplatkem 7tis. Šel jsem přímo za dodavatelem, kde mi bylo řečeno, že jsem byl v nejnižší kategorii s otopem a díky průměru cen celého baráku se to rozpočítalo. Ty nejnižší setrilky pak musely tento průměr doplatit a v celkovém výpočtu jsem na tom byl hůř než průměr. Když jsem tam řval jak je toto možné? Bylo mi doporučeno prostě nešetřit. Další topnou sezónu když jsem topil osto6 mi přišel příjemný preplatek. To je bordel co

  2. To mě porazilo! Redaktorka Mixu mě radí,jak odvzdušnit radiator!!!!!To jsem ještě nežral !

  3. Máme radiátory 40 let a nemusíme je odvzdušnit. Kvalitní litinové z 80 let minulého století.

  4. A nejlepší kino nastane, když otevřete odvzdušňovací ventil a už se vám nepodaří jej zavřít. Letošní osobní zkušenost. 🙂

  5. Páni readktoři. Jaké z vašeho článku plyne poučení – Občane, vykašli se na odbornou práci odborníků a udělej si vše sám. Do článku by jsme měli dát větu: Práce na vlastní nebezpečí.
    Nedávno jsem řešil případ – za použitím nepřiměřené síly došlo k utžení odvzdušňovacího ventilu a vytékající voda zničila plovoucí podlahu …
    Jestli chcete lidem ušetřit peníze, postavte svůj článek na jiném problému. Vysvětlete lidem, že zakrytý radiátor nepředává teplo do prostoru. Prach, pavučiny, papírky, hadříky apod. brání v proudění vzduchu okolo jednotlivých prvků radiátorů, tím se podstatně snižuje jejich účinnost.

    1. No to sice jo, ale o co míň tepla odevzdá, o to méně tepla se mu musí dodat, takže vlastně taky šetří.

  6. Chápem to správne , že ak si neodvzdusnim radiator tak budem tento rok uplne v p…? 😃😃😃 kua nadpis ako keby mal nastať armagedon a jediná spása je odvzdusnit radiator 😂😂

    1. Radiátory zásadně vždy odvzdušňují pouze a jedině nejvyšší byty. Vzduch se vždy dostane až nahoru. Také pouze tyto radiátory jsou jediné v otopné soustavě vybaveny odvzdušňovacími ventily. Celý článek psal naprostý debil (blbka),byty v nejvyšších patrech mají zájem na tom aby v nich nebyla zima a proto to udělají automaticky a ano několikrát při zahájení topné sezony. A čím by jako měli ušetřit spodní byty když tento krok udělají? Kde nic není ani kalorimetr nebere, takže netopím rovná se neplatím. Pisatelka článku má IQ maximálně 30 a jediná práce co bych jí doporučil je zametání chodníku, pokud udrží koště.
      V případě že se domnívá že má líbivý vzhled, může na chodníku vykonávat i jiné činnosti např. provozovat nejstarší řemeslo.
      Doufám že tento článek je poslední co napsala.

  7. Pokud dojde ve večerních hodinách k vypnutí čerpadla s výměníkovou vodou, není v systému žádný tlak. To potom můžete odvzdušňovat až do rána.

    1. To čerpadlo vám dělá průtok vody, ale ta voda tam zůstane i po vypnutí, tudíž odvzdušnit to jde, ynženýre.

    2. Tlak přece není závislý na tom, jestli čerpadlo běží nebo neběží. Ten je daný tlakem expanzní nádoby a tíhou vody, takže ve vyšších patrech bude tlak menší.

  8. Odvzdušňovat za tepla i za studena, je to úplně jedno.

    Automatický odvzdušňovací ventil nic moc neřeší, také občas potřebuje manuální zásah ale to hlavní, riskujete s ním že selže a vyplavíte sebe i sousedy pod vámi. Nedoporučuji.

    To hlavní, proč je důležité odvzdušňovat, abyste ušetřili, ten autor článku vůbec nenapsal. Jedná se o ta tělesa, která jsou osazena snímači, poměrovými rozdělovači topných nákladů. Pokud je takové těleso zavzdušněno, tak se snižuje jeho výkon, ventil více otevírá, průtok a teplota vody se zvyšuje. Tím se zvyšuje odpar tekutiny v poměrovém rozdělovači topných nákladů a vy za stejné předané teplo zaplatíte víc.

    1. Automatický odvz. ventil skutečně moc neřeší. Možná ještě tak v čistém otopném systému. Také nedoporučuji.

    2. Přesně tak, když bude topit jen půlka tělesa, a bude to tam, kde je ten indikátor, musí být zahrátý delší dobu a indikátor zaznamená více jednotek, než když bude topit kratší dobu.

  9. Uvědomte si, že autorka článku je redaktorka, která problematice nerozumí. Někde si něco přečetla a pak to sesumírovala do tohoto nicneříkajícího článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *