17. 5. 2024

23 příspěvků u článku “Domácnosti se nedoplatí, ale ČEZ počítá rekordní zisky. Proč brutálně zvedl cenu elektřiny, když ho výroba stojí stále stejně?

 1. Jsou to nenažrané svině – od Eu a jejich zkurve…. povolenek po prodejce elektřiny !!! To samé je u plynu – jak je možné že v Maďarsku ho mají domácnosti o11% levnějši i po zdražení v řijnu 2021 než je tomu v Čr ?!! Jak je možné že nafta v Rakousku v okolí Lince stojí 1.25€ a v Čr 34-34.50 ? Jak je možné že v Německu stojí 1kg Nutelli 3.49€ v Čr 139kč deo spray Fa 1.49€ v Čr 69kč bonboniera 200g plněná whiskou 2.9€ v Čr kolem 100kč jahodový džem 340g 1.69€ v Čr kolem 58kč atd.atd. ?!!! V ČR JSOU EXTRA ZLODĚJI !!!

  1. Jeď se nažrat Nuttely ke skopčákům-přijdeš na jiný myšlenky-zkurvený komunisto !!!

   1. Primitivmí hovado volič ksindlu z bandy Spolu se nám opět ukázalo že ?!! Kde neni slušný protiargument přichází od ubožáku z Demo žumpy odvracení od tématu a urážky !! A to to svinstvo ta to luza zde má vladnout ? X % Čechu jsou opravdu nepoučitelní idioti !!

 2. něco shnilého je ve státě …….
  roční vyúčtování se dostávalo začátkem září
  letos prvně o měsíc později až po volbách
  jsem drobným akcionářem ČEZ,
  ale toto se mi vůbec nelíbí

 3. To je pěkně blbý článek. Jestliže má CEZ produkci a dodavku nasmlouvanou prave az ty tri roky dopredu, tak nemuze byt uz z podstaty schopen zásobovat příliv statisíců žárovkařů od jiných jen proto, ze se cena zvedla. Jako téměř státní firma ale má povinnost lidi připojit – dodavatel posledni instance. Akorát tu elektřinu pak musí dodatečně nakoupit ( nemůže již domluveným kontraktům ohnout loket s tím, ze sami máme malo). Je rozdil když nad rámec již nasmlouvaneho připojit pár jednotek desítek ba i stovek přípojek do roka anebo pokud počet nařízených přípojek behem pár dnů skočí o několik desítek tisíc, to je problém. Je to podobné jako v jakékoli firme, kapacitu máte v podstatě vyprodanou a naráz MUSÍTE zvýšit dodávky o desítky procent. CEZ stejně jako jakakoli jiná firma nemůže nechat odstavené a zakonzervované výrobní kapacity jen proto, aby měl v každém okamžiku rezervy pro chudáky, kteří paběrkovali na zbytcích, které se v době “přebytků” daly koupit právě proto, ze elektřinu nelze nijak jednoduše skladovat…., Anebo by klidně mohl, ale pak by jsme v účtech za elektřinu platili i tu kozervaci a nevýrobu elektráren,…a cena by byla asi daleko vyšší než je současné zdražení.

  1. Elektřina nejde skladovat?, Říká ti něco slovo-akumulátor, Joudo ?

  2. Znárodnit. To mělo být dávno enrgetické zdroje, vodní zdroje, těžbu surovin a dopravu zejména železnici.

 4. Je možné, že potřebují naakumulovat kapitál na výstavbu dalších jaderných bloků, protože EUzrůdy dělají vše proto, aby nebylo možné na to získat standardní bankovní úvěr.
  Jinak EU plánuje zdražení elektřiny na násobky současných cen (v Německu už to zelení zčásti prosazují), takže pokud nám ČEZ postaví jádro, budeme na tom líp než většina západních států EU, včetně Německa.

  1. V čem na tom budeme líp? Mluvíš za akcionáře ČEZu? Pokud bys četl pozorně, už dneska jsme exportér přebytku el.energie a přesto ceny letí nahoru nejen v exportu, ale stejně tak domácím spotřebitelům. Další jádro = vyšší export. Dobrá prognóza pro vlastníky, tím spíš když novou JE postaví s přispěním státu.

 5. Už ten nadpis je špatně. Jak ho může stát stejně? Copak cena povolenek nestoupá?Cena uhlí? Cena plynu od začátku roku? A nařídit firmě ,aby prodávala levněji? Nejsme v Číně,i čez musí nakupovat na burze,to by po něm hned sahla EU komise. Samo že má Čez výrobní rezervu a je pro ně výhodný jet naplno,tam je totiž lepší účinnost. Další jádro=vyšší export? To je asi blbost. Odstavují se uhelky už dnes a čím se budou “krmit” ty nařízený elektroauta? Když řidič přijede
  domů večer,tak mu to solár do rána nenabije.
  A proč by stát neručil za garance ceny kw z jádra, Když nekompetentně nařizuje, kdo bude jaderku stavět? Tahá politiku,nebo spíš pomstu do byznysu.
  A lid si zvolil,tak bude mít západní zboží a kw za západní cenu. Nikdo nestaví továrnu, která se nevyplatí.Právě asi za současné a vyšší ceny by se to rentovalo postavit ,ale za ceny minulé ne.
  Finové a Maďaři vybrali jinak.

 6. Nevím kdo mě osvítil,asi čez, ale vybral jsem úspory a nakoupil akcie. A pak už letěla křivka nahoru.

 7. No a? Nemáš na elektriku,elektroměr odpojíme,odvezeme,vychladnete-zaplatíte !!

 8. Autor píše kraviny. Výroba stojí sice pořád stejně, ale ČEZ má vyprodanou produkci. A aby za zákona nově příchozí uspokojil, musí tu elektřinu někde kopit. A kde ? No přece na burze. Je to těžké na pochopení… A ČEZ se zodpovídá akcionářům. A to věem, ne jenom majoritáři.

  1. Ale houby,
   ČEZ svojí elektřinou krmí skoro celou republiku pořád, nikdo jiný tu pořádný blok postavený nemá, jenom jeden paroplyn, teď si nevzpomínám kde to je, myslím, že v Ledvicích, název provozovatele mi už vypadl z hlavy a nechce se mi to hledat.
   Akorát se to do teďka honí přes všelijaké vykuky, kteří nevlastní ani zdroje, ani rozvodné soustavy, akorát se na tom přiživují.
   Když z toho ti překupníci vypadnou, žádný problém to neznamená, spíše naopak. Rozvodné sítě taky postavené jsou, nic není třeba budovat (kromě přípojek k novostavbám).
   Firmám dát slevu nemůžou, to by řvala Evropská uhnije, že je neoprávněně zvýhodňujeme.
   Ale mohl by se například vyhlásit stav energetické nouze, s tím, že pro domácnosti zůstane cena původní, snížený výdělek si stát odečte ze svých dividend a minoritní akcionáři dostanou vyplaceny dividendy podle tržních cen.
   Minoritních akcionářů je 30% a firmy žerou daleko více než 50% elektřiny. Ale to by nové vládě muselo na lidech opravdu záležet.

 9. Dobrý den, co se pořád rozebirá zdražování, burzy, inflace a nyní zdražování energii??!! Vše je jen hra a manaskove divadlo pro lidi, které odirají nenazrani kapitáni průmyslu a korporací, aby si mohli kupovat šťavnaté holčičky, ještě luxusnější auta a víc nemovitosti, tak klídek a cauky mnauky 🤔🤔🤔😜😜🖕🖕🖕🍖🍖🍖🐷

 10. Nevím co se všichni diví, chtěli demokracii a tržní ekonomiku a o tom to je, neviditelná ruka trhu narovnává pokřivený trh, i když máme se soudruhy z Reichu podepsané dodávky elektřiny za dumpingové ceny , tak ji musíme dodat, co na tom že v Reichu se smějí co jsme za blbce a že oni na naše konto prosazují Green politiken, dobře nám tak….takže se nedivte a plaťte blbečci…….

 11. Toto je vyjádření ČEZ:
  Cenu stávajícím zákazníkům neměníme. Smlouvy včetně fixací zůstávají stejné.
  Novými tarify reagujeme na vysokou poptávku a odliv zákazníků od nespolehlivých dodavatelů, pro které jsme nemohli nakoupit elektřinu s předstihem.
  Cenu novým zákazníkům garantujeme na 1 – 3 roky.

 12. Cena emisní povolenky vzrostla od dubna 2021 do října 2021 3x z cca 20€ na 60€.
  Cena plynu je úplně mimo. Začnou se zavírat provozy, které používají zemní plyn ke své technologii, protože ta cena už nejde promitnout do ceny výrobků. Green deal začal.

 13. Mě smlouva na fixaci ceny letos k 8.10.21 skončila…přechod k Bohemii za ty jejich sliby bylo jedno velké fiasko…jsem zpět u ČEZu…ať jsem dělal, co jsem dělal…tomu navýšení se utéct nedalo

 14. Naprosto v pořádku. Je to.akciova společnost, která se zodpovídá akcionářům a primárně má generovat zisk. Charita je někdo jiný.

 15. no nic pujdem stávkovat at zruší jaderné elektrarny všechny nás ohrožují a ještě budem platit takové ceny to mužem kupovat drahou elektřinu ze zahraničí

Comments are closed.