18. 5. 2024

53 příspěvků u článku “Je to tady. ČEZ brutálně zdražil elektřinu. Ostatní dodavatelé na jeho krok čekali, budou rychle následovat

 1. Zkurvená EU a její výmysly !!! VOLIT SPD A PRYČ Z EU TAK JAKO TO CHTĚJÍ POLÁCI MAĎAŘI a další státy ( kdy i Dánsko má již plné zuby diktatu a nesmyslu EU ) !!

   1. Máš pravdu.Většina z ODS,TOP 09 a KDU by v zimě zmrzla
    a už by od nich konečně byl klid.To jsou totiž ti ,,prekabátění”
    komunisti,kteří kdysi do KSČ vstupovali jen z prospěchu
    a při podvodném převratu svoje stranické knížky zahodili
    a nechali skartovat seznamy,aby oni byli ti ,,čistí”.Śkoda,že tohle lidé nechtějí vidět ani slyšet a nechali si jimi vymýt mozky.

  1. ČEZ nerovná se EU… EU = i ČR! 😉 Tak prosím slušně, já su rád v EU 🙂 , jen nejsem rád za levicové a “ekologocké” nařízení EK! 🙁

  2. až z té eu odejdeme, tak kWh elektřiny bude nejmíň za 12Kč, proberte se. To že vlády na energetiku sra..ly,.není vina EU, ale těch kteří si takové vlády zvolili.

  1. Ubohá (vulgární) reakce bez argumentu… a jen proto, že ČEZ zdraží po létech trochu elektriku… ČEZ nerovná se EU! Navíc podíl na tom má spíše EK (povolenky, omezování uhlí apod. “eko” nesmysly…) a ne EU!

 2. Jestli ostatní budou… následovat nechte laskaně na jejich vyjádření a nepište za ně a co bude…

 3. 90% lidí v Česku je tak bohatých, že je to pro ně jen bouře ve sklenici vody. Jen dobrá příležitost si na internetu nebo u piva zanadávat. Dokud se prodávají auta, byty, apartmány v Dubaji atd. jak housky na krámě a staví se jak o závod tím víc, čím je to dražší, krize ani nezačala.

  1. Jirka. Staví se domy? Mám naproti Stavebniny a moc toho neprodají. U nás na malém městě se moc rodinných domů po 89 nepostavilo. Sídliště žádné protože se státní peníze rozkradli za vlády ODS. Dnes jsou lidé rádi za Havlovi králíkárny které dostali od továren za věrnost.

   1. To musí být hodně malé město. Spíš hájovna uprostřed lesů (ne že bych Vám ji nezáviděl) Bohužel se staví všude a čím dál rychleji. V Německu už na to přišli, že si nemůžou zastavět celou zemi a někde povolují už jen bytové – vícepodlažní domy.

   1. Taky si říkám, jak je možné, že po nákupech apartmánů, chalup a investičních bytů v Česku tolika lidem ještě přebývají peníze na tu Dubaj, ale je to tak. Celé projekty jsou skoupené jen Čechy….

 4. Nejhorší co člověk nyní může udělat, je zafixovat ceny. Ceny byly na vrcholu před dvěma dny. Kdo si není líný tom něco zjistit, tak ví že na burze ceny klesají raketovým tempem.

  1. Zdravím, vážně si myslíte, že ceny EE před podzimem, zimou a tedy topnou sezónou poletí raketově dolů ? To neznamená, že když to dnes kleslo, že to tak bude pořád.

   1. Ano právě že naopak, elektřiny bude postupně kvuli odstavování tepelných a jaderných elektráren nedostatek, což se naopak projeví výrazným nárůstem ceny i do budoucna. Odhad je + 10% každý rok až po dobu 15 let.

    1. Sice budem v zimě mrznout, nedoplatíme se, ale snížíme emise CO2 o 0,0001% a tak zachráníme Zemi. Greta nás pochválí. Za to přece trocha nepohodlí stojí, ne ?

  2. Jamalje zastavený,Pro druhou rouru přes Balt ještě nemají Němci vyrobené razítko.O poklesu nemůže být řeč,Zvlášť když se ochladí přestane svítit slunko,foukat vítr a v Rajchu odstaví JE.

 5. Fixace v současnosti vůbec nedává smysl a jak se píše i v článku, ekonomové tvrdí, že ceny už nemají šanci růst.

  1. Martin. Kde jsou časy kdy byli ceny stálé a lidé se měli fajn. Hospody o víkendu plné, karty, kulečník, protistátních vtipů a kytara. Jezdilo se na vandry, u táboráku se hrálo na kytaru.

 6. Jestli někdo čekal,že doposud nejdražší dodavatel nezdraží,tak je strašně
  naivní.Kdo by nevyužil chaos v současné době na trhu s energiemi,když
  to podělaná EU podporuje?Nebýt zelených debilů,šmejdů v EK
  a neodbornosti vedení EU,tak nikdy takový chaos nenastal.Je třeba,aby
  přišla krutá zima,Rusko aby dodávalo jen dopředu nasmlouvané množství plynu a nic navíc a lidé už konečně pochopí,co je to za blbce ve vedení EU
  a tenhle účelově vytvořený slepenec se sesype jak domeček z karet.Zlaté
  EHS!!!

 7. Proč by to nezdražil,zejména pro ty vychcánky,co utekli k Bohemii a teď mají problém. Čez má nakoupeno pro lidi ,co u něj jsou dlouhodobě,a teď aby nakupovali za draho pro přicházející.To nevíte jak to funguje na burze? Co je to předkup s dodáním za 2-3roky? Anebo dodání letos za aktuální ceny?

 8. Co mám dělat,asi budu muset umrznout vzhledem k tomu že mám topení na el.je mě 66l a jsem vdova s nevalným důchodem.Nebo se mám už třeba oběsit nebo skočit pod vlak nebo jinak skoncovat…Jsem zoufalá

  1. Mirka. Kapitalismus je vykořisťování člověka člověkem. KSČ si to zařídila tak že díky Havlovi mají vysoké důchody. Někteří 30 000 korun měsíčně.

 9. To bylo kecú že možná pí volbách o něco málo zvednou cenu😎….a máme se na co těšit, toto je začátek, spousta věcí před rokem byla konspirace ….a dnes realita….co přijde za rok?…dva?..tři?…

  1. Proč by netoleroval? Stát má v Čezu většinu akcií, takže velké zisky se budou hodit na platy/odměny/odkloňování politiků.
   Všichni se kasali, že nebudou zvedat daně…o cenách řeč nebyla a čím vyšší ceny tím více tintilinti na DPH a spotř.dani…však oni ty prašule z lidí vždycky nějak vyždímají.

  2. Vzpomínám na dobu před 89 s láskou a nostalgií. Dnes vidím že to byla krásná doba. Už jsem starý tak brzo chcípnu jak by řekl mladý feťák.

 10. nějak tomu nerozumím. Proč by mě mělo zajímat, kolik stojí elektřina někde v cizině na burze? Copak mezi mnou-odběratelem a ČEZem-výrobcem a dodavatelem stojí nějaká burza? Co se ČEZu zdražilo na vstupech, aby musel zdražit o 60%? Ve výrobě elekřiny jsme soběstační. ČEZ je (polo) státní firma. Vláda by přeci měla mít pravomoc nařídit ČEZu, aby v Čechách prodával elekřinu za “normální” cenu, která byla před zdražením. Přebytky ať si prodává na burze. Takhle vlastně bude mít obrovské zisky, protože i nám doma bude prodávat za ceny, které by dostal na burze.

  1. Jako vůbec tomu nerozumíte. Už jsem to tu někde napsal. Prodávání přes burzu nařídila EU. Čez se bránil a dostal trest prodat 1 elektrárnu.(chvaletice)
   Prodej přes burzu má umožnit vstup konkurence na trh.( EON.,Inogy ,Bohemia,Centropol a jiní) a někteří vůbec nemají výrobu,jen kšeftují.
   Čím dřív si el.předkoupí ,tím ji mají levnější,ale s dodáním letos je nejdražší.
   A proč by tedy čez měl stavět elektrárny? Pro kšeftaře?
   Druhá stránka věci jsou naši opoziční politici,kteří si vymohli,aby ve výstavbě nebyla konkurence.(ruská-i když by to postavila o třetinu levněji) A ony tu snad reaktory nefungují? No tak jsme se jim pomstili,ale odnesou to opět obyčejní spotřebitelé.Jako rozhodli o solárech.
   Proč nezakážou prodej zboží s původem v Číně? To by se Němci(EU) zlobila!!

 11. Kdo méněcenný vymyslel to dělení ve faktuře na silovou elektřinu, za rozvod, za zelené zdroje, poplatek za to či ono, je to jen, stejně jako u plynu, oblbování zákazníků, aby se nemohli orientovat. Kašlu na spalné teplo, stačí mi cena za kubík nebo kilowatthodinu. Že by to vymysleli ti, co si je už dlouho a i dnes zase volíme?

  1. Veka. Nemohu pochopit jak někdo může volit ODS která za Havla a Klause vše prodala za úplatu kapitalistům a rozkradla biliony.

  2. Dělení ceny za komoditu a distribuci je dílem EU resp. Německa. A protože plynárenství Zeman Němcům prodal tak se to přeneslo i sem.

 12. Kulhánek se podepíše příjmením. Jsou zkorumpovaný novináři placený holdingem z USA který se podepíší zkratkou ( jrm). To nazývají demokracie.

 13. Teď jsem obdržela vyúčtování elektřiny a naopak rok 2021 do 1.10 2021 byl levnější. Doplatek činil 17,18 kč !!! Zároveň sdělil, že nechává stejnou zálohu. Myslím, že kdyby DRASTICKY ZDRAŽIL, že by mi naopak zálohu zvýšil. Jestli k zdražení dojde, / asi jo /, tak snad dají vědět a zálohu navýšíme, proto mají moje digitální spojení.Asi někdo děsí lidi !!!!

 14. A to nám ti blázni s EU nutí elektroauta. Za těchto podmínek si koupit auto na baterky, to může udělat jen cvok.

 15. To se dalo čekat.Dokáže ale čez postavit další bloky jaderných elektráren dřív než skončí životnost už nyní prodlouženou u stávající JE Dukovany?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *