První velký dodavatel brutálně zdražil elektřinu. Ceny vyskočily na dvojnásobek, a to je teprve začátek

Nebyla to jen planá varování ekonomů a odborníků na energetiku. Dosud nevídané zdražování cen elektřiny je tu. Jak informovala společnost Bohemia Energy, která obsluhuje přibližně půl milionu domácností, musí rostoucí ceny elektřiny na burze promítnout do koncových cen pro zákazníky.

Čtěte také: České domácnosti se nedoplatí. Plyn už je desetkrát dražší než loni. Vyúčtování příští rok bude krvavé

Takové zdražení se nečekalo

Tento nárůst je přitom citelnější, než se dosud čekalo. Obchodní část ceny za elektřinu, tedy za samotný proud, vzrostla o sto procent, a to na 4144 korun za jednu megawatthodinu. Oproti předchozímu ceníku tak za tuto položku budou domácnosti platit dvojnásobek. Cena za samotnou elektřinu však tvoří pouze polovinu výsledné ceny, do které jsou započteny například ještě distribuční sazby. Ani tak ale není zdražení vůbec veselé. Výsledná cena pro zákazníka totiž vzroste o 49 % na 6256 korun.

Ceníků je pochopitelně několik, v závislosti na tarifu. V tomto případě jde ale o běžně používaný tarif pro domácnosti, které elektřinu používají pro vytápění a ohřev vody.

Bohemia Energy přitom už dříve navyšovala ceny pro zákazníky, kteří mají tarif, jenž je postaven na ceně za aktuální nákup elektřiny na energetickém trhu.

Čtěte také: Spoření se začíná znovu vyplácet. První banky razantně zvedly úroky pro střadatele

Nový ceník společnosti Bohemia Energy. / Foto: Bohemia Energy

Nové ceníky chystají i další dodavatelé elektřiny

Je poměrně nečekané, že tento dodavatel promítl ceny elektřiny do koncových cen v podstatě zcela. Je možné, že se mu na trhu nepodařilo nakoupit včas, a tak mu nezbývala jiná možnost. Reálně to ale skutečně znamená, že jeho zákazníci teď musí za elektřinu platit o polovinu více.

Ani další dodavatelé elektřiny přitom s navýšením nebudou dlouho otálet. Představení nových ceníků se očekává v těchto týdnech. Je přitom prakticky vyloučeno, aby někteří dodavatelé ceny snížili.

Extrémně rostoucí ceny elektřiny přitom podle expertů nahrávají tomu, že toto navýšení cen nebude zdaleka poslední. Už v lednu může dojít k další úpravě ceníků směrem vzhůru.

Čtěte také: Přichází energetická chudoba. Účty za energie bude mít v příštích měsících problém zaplatit 3,5 milionu Čechů. Vláda chystá dotace na platby elektřiny a plynu

Odběratelé Bohemia Energy zaplatí od 1. listopadu za elektřinu až skoro o 50 % více. Další zdražování přijde. Zejména pro chudší a nízkopříjmové lidi bude Zelený úděl EU opravdu “udělem”. Mediální mudrcové s násobně vyšším platem je ale určitě brzy ujistí, že je to “příležitost,” uvedl na svém Twitteru ekonom Lukáš Kovanda.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Příliš se o tom nemluví, ovšem je třeba mít na paměti, že důchody, které lidé v současné době dostávají, nemusí být konečné. V určitých případech se k nim totiž připočtou speciální příspěvky, které jsou poměrně velkou novinkou celého důchodového systému. Vrátí se zdražování? Byly schváleny teprve v loňském roce a k jejich aplikaci ještě nikdy nedošlo. To se však může poměrně záhy změnit. Jde totiž o náhradu takzvané mimořádné valorizace důchodů, která byla po neblahých zkušenostech z minulých let zrušena. V důsledku vysoké inflace totiž velmi rychle vyletěly také důchody, a to natrvalo. To způsobilo celému systému obrovské problémy, a tak se tento problém musel hasit dosti zvláštním způsobem, kdy se loni důchodcům zkrouhlo i to, na co měli nárok. Respektive jim byly penze navýšeny o tisíc korun méně, než jak by to mělo být. Aby už k něčemu takovému nedocházelo, byla tato automatická mimořádná valorizace pro jistotu zrušena. Jenže nebylo možné nechat věci jen tak. Je totiž docela dobře možné, že se v dohledné době do České republiky vysoká inflace vrátí. A důchodci by na ní potom významně doplatili. Někteří by neměli ani na základní potřeby. Proto jsou tu ony speciální příspěvky. Na ně máte nárok tehdy, když inflace po určité období překoná hranici 5 %. Jen pro srovnání: v loňském roce se blížila 20 %, tudíž nejde o žádné nedosažitelné číslo. Co stojí více peněz? Pokud k takové situaci dojde, navýší se váš důchod o částku, která bude tvořena fixní a zásluhovou částí. Rozdíl oproti mimořádné valorizaci bude ten, že se bude vyplácet pouze do konce daného roku a důchod tak o ní nebude automaticky navýšen. Na začátku dalšího roku potom stát sám rozhodne o tom, jakým způsobem se důchody navýší. Čtěte také: Důchodci v Česku na své peníze nárok nemají. Přijdou o tisíce korun, už je nikdy neuvidí Jak upozorňují odborníci, pravděpodobně nevyjde předpoklad toho, že tento systém bude levnější než mimořádné valorizace. Podle některých propočtů by mohl být dokonce dražší, jelikož příspěvky mohou dosáhnout poměrně značné výše. Na druhé straně to ale bude systém pružnější, který státní rozpočet zatíží jen po určitou dobu a nikoliv natrvalo. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 17SdíleníSdíletTweet [...]
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

119 názorů k článku “První velký dodavatel brutálně zdražil elektřinu. Ceny vyskočily na dvojnásobek, a to je teprve začátek

  1. pořád říkají jak jsou ceny výhodné 😀 osobně se divím že jejch reklamy ještě nejsou staženy z TV

 1. Už aby taky přestali s těmi otravnými nevyžádanými telefonáty. Nesedím na telefonu a pak nevím, jestli jsem nepropás důležitý hovor.
  A kde vzali moje číslo? A jak vědí odkud el.proud beru?Někdo vykrádá databázi Čezu?

  1. Jo, Čezu někdo asi vykradl databázi protože mi volají neustále, dvakrát i v noci ve 3 hodiny!!! Mám dobrý program v telefonu, tak to naštěstí blokuje a jen oznámí kdo volal. Program NEVOLEJTE jde stáhnout z Google Play….

   1. Bohužel mám asi 20letý telefon,tam si nic nestahnu.I tak děkuji za radu.
    Jeden čas jsem si je dával na seznam s nezvedat nebo navolávači ale oni taky mění čísla. Teď již jen zmeškaný hovor prozvoním .

  2. Nepotřebují Vaše číslo od nikoho. Ani z něčí databáze. Mají počítačový program, který nonstop vytáčí náhodná čísla a zkouší je prozvonit. Pokud se povede, pak předá číslo dál a na to se pak volá. Z toho jsou takové ty situace, kdy člověk přijde a zjistí, že má nepřijatý hovor a neslyšel to, i když třeba byl s telefonem v jedné místnosti. Protože ve skutečnosti nikdo nevolal, jen to automat prozvonil.
   Jo a nepotřebují přece vědět, od koho berete proud. Není problém tomu programu nařídit filtr, že nemá zkoušet čísla, která už mají v databázi. V té svojí zákazníky mají. Vědí tedy, že takto získané číslo není jejich zákazník. Mě už volali i na simkartu, která sloužila jako dětská chůvička, z které se nikdy nikam nevolalo. Jen z mého normálního telefonu na ni, na spojení hovoru abych věděla, co se děje v postýlce, když jdu přiložit do kotle.

 2. Tak hlavně, že se hýbou kšefty s emisními povolenkami. Kdo vymyslel a hlavně, kdo z politiků podepsal Greendeal, by měl být postaven ke zdi za úsvitu.

  1. Tak tu bude Andrej, pod Green Dealem je jeho podpis. Jako chorobně závislý pobírač dotací se nechal podplatit dotacemi do naší (jeho) ekonomiky. Ale nikdo z vlády se k odporu taky neměl, a podle programů obou opo-koalic to vypadá, že by to bez mrknutí oka podepsali taky, jen by si možná vyhádali pár dotací navíc nebo rok navíc u zákazu aut.

   Volby dopadnou za všech okolností špatně. Jedinou možností je ne volit grýndýlníky a eurohujery, aby se člověk nemusel zbytek života plazit kanálem.

  2. Podepsal to Babiš před 2lety na samitu EU myslím že nevěděl vůbec co ten Green deal a New reset znamáná.

 3. Elektrické energie je u nás velký přebytek, takže není důvod ke zdražování a ještě tak gigantickému. Výrobce elektřiny ČEZ je polostátní podnik, takže stát by měl mít páky držet ceny při zemi. Problém je naše členství v EU. Brusel nás donutil kupovat naši vlastní elektřinu centrálně přes evropskou energetickou burzu a tam je cena šponovaná nahoru uměle, k vůli té utopické agendě Green deal. Maďaři cenu elektřiny prostě zastropovali zákonem aby jim nedevastovala celou ekonomiku. Poláci ji dotují aby to polské hospodářství a lidi nepocítili. Už taky oba státy oficiálně připouštějí možnost odejít z EU, pokud to půjde tahle dál. Asi je už fakt nejvyšší čas opustit ten bruselský zkostnatělý diktátorský moloch na hliněných nohách, který už taky chce poroučet větru a dešti, než nás totálně zničí.

  1. Podle posledního zveřejněného údaje (obchodní rejstřík na justice.cz ) o zisku má ČEZ Distribuce zisk více než 7 miliard korun českých. Takže pochopte lidé, že zdražit se musí, tyhle peníze spadnou na účet vlády jako další “daň” a pokud by tato firma vydělávala méně, tak by náš stát neměl co utrácet.

   1. Plete dvě věci dohromady. ČEZ Distrubuce nemá nic společného se zvyšujícími cenami za silou energii. ČEZ Distibuce není obchodník. Podívejte se do výroční zprávy ČEZ Distribuce na hospodaření pak pochopíte uvedené číslo.

   2. Zisk z Čezu jde akcionářům,jako každé jiné akciovce,ze 30% minoritním,a můžete být mezi nimi i vy. Jinak vám nevadí,že pokud tankujete u Benziny(brzo u Orlenu), tak zisky jdou do Polska? A ti si i za to chtějí postavit svoji jadernou elektrárnu?

 4. Kdybychom tušili co obnáší kapitalismus tak na náměstích v listopadu 89 by stál Havel a disidenti a agenti STB z řad umělců.

  1. Kapitalismus? V socialisticky řízené EU? Ten je tu jako kde?
   Příčinou je politické rozhodnutí socialistického charakteru, že většina zdrojů energie je špatná a že kvůli covidu musíme zničit celé hospodářství.

 5. Proto je třeba tlačil lidi, aby používali vše jen na elektřinu včetně vytápění a aut, aby jsme byli závislí jen na elektřině. Ať žije monopol EU.

 6. V ČR představuje největší ekologickou zátěž výroba el. energie určené k prodeji do zahraničí.. Takze mame polostatni CEZ, ktery vyrabi hromadu el. energie na vyvoz a u nas se bude zdrazovat kvuli green dealu o 100% nebo jeste vic? K cemu ten stat mame?

   1. můžete mi prosím říct, co se stane když se změní vláda?Já Vám to povím, vůbec nic… jedno prase vystřídá druhé u koryta. Stydím se že jsem občan téhle země. Za chvilku tu nebudou dělat ani ukrajinci jak bude země rozkradená atd..

 7. BohemiaEnergy to jsou ti největší kur.y z českých dodavatelů.Jejich nevyžádané telefony s “nejlevnější” energií stojí zato.Nedej bože když od nich chcete odejít,od nabídek až po hrozby pokut a soudů,jen když u nich zůstanete a můžou vás dál dojit.Štěstí že jsem pryč.

  1. Také mám s Bohemií Energy podobnou zkušenost. Stálo mě spostu času a nervů se od nich bez jimi vymyšlených pokut dostat. To mám středoškolské vzdělání ekonomického směru a dvousemestrální kurs na Právnické fakultě.
   A to jsem měla spoustru času, protože jsem v té době byla doma.

   1. odejít od dodavatele lze bez pokut během velice krátké doby, ale musíte vědět jak a nepotřebuji na to být právník nebo ekonom, stačí vzít rozum do hrsti

  2. Jeji dceř.spol.Central Energy má licenci také.tak když o ni přijdou,ta jen jedou dál pod jiným jménem .Za odchod od nich jsme platili pokutu 5000,- + DPH a inkasní agentuře ještě 2400,- .

  1. Js-me? Kdo je my??? Piš jen za sebe! Ty “my”… Já su v pohodě a mám dodavatele co mi dokonce zlevnil! 🙂

  1. ANO. On to mohl odvrátit, ale naopak jim to v EU odkýval a proto na tom budeme velice špatně. Jenže mu nezáleží na lidech v ČR, ale na jeho ziscích a kolik shrábne dotací.

 8. Tak už jsme v abecedě daleko: zdražili A-auta, B-byty, C-cestování, D-dopravu, E-elektřinu a teď přichází na řadu F- jako fšecko.

 9. Proto říkám Havla a spol měli už tenkrát zavřít na věky. Havel atd byl vstupenka do ráje pro zloděje. Zlatí komunisti. Dobře všem těm debilům co podpořili pád a nastolili žebrotu pro větší část ČR. Teď se jim to vrací jelikož zkurvili život svým dětem a dalším generacím. Pomalu a jistě tady vychcipáme. Český blbý národe jdi volit opět Babiše a tu další bandu a jsme v prdeli už na dobro.

  1. Vůbec jsem nepochopil jak s tím souvisí Havel, určitě pro to máte relevantní informace. Podle informací co mám já, tak nejvíce tuhle republiku přivedli na buben bývalí členové KSČ kteří na podzim 89 a v zimě 90 najednou zahodil legitimace a stali se nejdříve členy OF, pak ODS a ČSSD a nebo odešli do korporatu kde přes své kamaradicky ve výše jmenovaných stranách řídili veškeré dění a hlavně ty penezovody až jeden z těch nejtalentovanejsich a nejvíce bezskrupuloznich to dotáhl dokonce na ministerského předsedu, protože mu to 1,5 naivu s volebním pravém sežralo. V. Havel udělal jedinou chybu, měl nechat všechny tyhle bývalé aparatciky postřílet nebo alespoň zavřít do uranovych dolů. Ale bohužel to byl jen naiva stižený pseudohumanismem.

  2. Ty ubožáku co to hněteš. Jací zlatí komunisti. Máš se jako prase v žitě.K žádnému zdražení nemůže přijít,Zavřít by měli co to píší média. To jsou největší roznašeči zla a pomluv.Vzpamatuj se primitive.

 10. Co tak domluvit se a udělat tak na 2 hodiny černou hodinku vypneme v celé republice všechny spotřebiče najednou. To se elektrikáři poserou.

  1. ničemu tímto krokem nepomůžete, soustava s tím nebude mít problém, spotřebiče v domácnostech v celkovém zatížení energetické síti předtavuje poměrně malé procento.

   1. myslím že ne , nejsme schopni ani přestat dodržovat protiústavní účelové nařízení i když to vydíme v přímém přenosu

  2. Já už bohužel hodně pamatuju, takže jsem zažil, že tohle už tu taky bylo. V zimě 1962/63. Rozhlas dirigoval, kdy mají domácnosti vypínat spotřebiče a zhasínat, aby to elektrárny utáhly. Pro velkoodběratele elektřiny se vyhlašovaly regulační stupně. V únoru 1963 byly uhelné prázdniny. Jenže to se ještě skoro všude v domácnostech topilo uhlím v kamnech.

 11. Podle posledního zveřejněného údaje (obchodní rejstřík na justice.cz ) o zisku má ČEZ Distribuce zisk více než 7 miliard korun českých. Takže pochopte lidé, že zdražit se musí, tyhle peníze spadnou na účet vlády jako další “daň” a pokud by tato firma vydělávala méně, tak by náš stát neměl co utrácet.

 12. jen at zkusí přijdou Bohemia Energy ta banda zlodějů nabízet že levnou elektřinu, poženu je svinským krokem kopajíc je střídavě levou a pravou nohou do prdelí

 13. já tedy mám s bohemia energy dobrý zkušenosi…smlouvu můžu kdykoliv vypovědět .. naposledy volali asi před 2 lety a to proto , že kdyz se upíšu na 3 roky tak mi zlevní o 7 % a ty 3 roky budu platit stejně…tak se mi ta cena za mwh asi nezvedne

  1. Ale zvedne, už mi to taky dnes od BE přišlo i když mám smluvu ještě ma 1 rok s “pevně garantovanou cenou”. Ale dodatek, který to mění jim nepodepíšu a budu trvat na dodržení smlouvy. Takovýmu bordelu je třeba se bránit.

  2. No to uvidíte. Už Bohemia ohlásila zdražení o 49%. Těm, kdo mají smluvně stanovenou pevnou cenu na roky dopředu už posílají dopisy, že toto nebudou moci dodržet.

  3. Právě mi oznámili, že fixovanou cenu do konce roku 2023 za 1299Kč/MWh ruší a nahrazují tržní hodnotou, nebo fixní cenou 3400 Kč/MWh.

  4. Tak vám gratuluji. Přečtěte si smlouvu. Ačkoliv mám výslovně dobu určitou, stejně mám smůlu. To je prostě tak, když smluvní podmínky platí jen pro jednu stranu. Když vypovíte smlouvu vy, čeká vás sankce. Když je to obráceně dostanete “milostivou nabídku”, že můžete od smlouvy bezplatně ustoupit, pokud nesouhlasíte s dodatkem o navýšení ceny. Je to na soud a věřím, že v tom nebudu sám.

   1. Mám podepsaný dodatek ke smlouvě. Nový produkt: RELAX BONUS 36
    Délka úvazku: na dobu určitou, v délce trvání 3 let.
    Podmínky marketingové akce:
    …..
    4. Každý zákazník splňující podmínky této Akce získá od BEE na období 36 měsíců fixaci ceny silové elektřiny ve výši 1632.29 Kč včetně DPH (1349 Kč bez DPH) za 1 MWH…..
    5. BEE si vyhrazuje právo na jednostrannou změnu podmínek Akce …. Odvolání akce nebo změna jejich podmínek se nebude týkat zákazníků, kteří již předtím splnili podmínky Akce a sjednali příslušnou smlouvu. Taková změna smluvních podmínek Akce není považována za změnu smluvních podmínek ve smyslu § 14a zákona č. 458/2000 Sb., energetický zákon.

    Trvám na platnosti Dodatku a plnění smlouvy dle sjednaných podmínek.

    Na případný soud nebudete sám. My, kdo máme úvazek na dobu určitou s garantovanou cenou, bychom měli postupovat jednotně.

     1. No jo, jenže nové VOP nejdou použít na již uzavřené smlouvy:-)

 14. “nárůst je přitom citelnější, než se dosud čekalo.” Se??? A to je kdo? Kdo(!) to nečekal? Pište jen za sebe, novináři…

 15. Myslím, že jednoznačně nastal čas pro občanskou neposlušnost. Tohle volá po generální stávce. Tohle si přeci nemůžeme nechat líbit.

 16. Máte levné TV, elektroniku, mobily, počítače a další milion ZBYTNÝCH věcí… ALE energie.vodu,nájem jídlo za to dáte 99% platu. A že můžete volně cestovat no jen prstem na mapě s tím co vám zbude…Fakt zlatý komunisti ty základní věci stály 10% platu a zbytnej zbytek byl sic drahej, ale nikdo se nemusel bát že nebude mít co jíst a čím zaplatit v zimě teplo…

 17. Babiš to VŠECHNO ODKÝVAL!!!. Musíme pryč z EU nebo nás zadusí. Vyrábíme elektřinu a kupujime ji prostřednictvím EU!!! Pokud prosadí tu svoji zelenou Evropu bude to pro běžné obyvatele hrůza a děs! Auta jen elektro – na která ale nebude téměř nikdo mít, lidé nebudou mít ani na cestu do práce, při poslední diskuzi v televizi z politiků vypadlo, že energie, tedy elektřina a plyn podraží O STOVKY PROCENT!!!!

 18. Tak to bude zase parádně čistý vzduch na těch vesnicích. Většina těch co instalovali plynové kotle a tepelná čerpadla po první faktuře zase opráší starý kotel na tuhá paliva a naládují to kdejakým bincem z garáže…to bude ten pravý green deal…

 19. no zachvili to tady dopadne tak že normalni lidi si nechaj u baraku postavit vetrnou elektrarnu a mužou stim bez problemu napajet celej barak a ještě zato třeba inkasovat . ale ono to takhle brzo dopadne pač ty větrne elektrarni a solarni paneli nejsou zas tak drahy

 20. Co je to za dobu? A nejen v energiích – někdo něco vyrobí a místo toho aby to prodal spotřebitelům, tak se všechno zboží prodává přes několik překupníků kteří kolikrát jen papírově zboží přijmou přidají velké částky a jede to dál .Než se výrobek dostane ke spotřebiteli tak na něm má velký zisk několik překupníků, kteří nehnou prstem a mají kolikrát větší zisk než výrobci – je to prach obyčejná státem podporovaná zlodějina!!! Kdysi bylo překupnictví považováno za krádež a zakázáno dnes máme spoustu zlodějských ,,podnikatelů” Atak je to i s energií!

 21. Co na to Středula drží hubu místo toho aby už organizoval generální stávku ti odboráři je velký fuj.

  1. ČEZ zdraží po volbách. Zatím (?) ne tolik jako ti překupníci, ale zdraží.

   Naše bytovka (22 b. j.) přešla loni z uhelného kotle na tepelné čerpadlo a v zimě 2020/21 – která u nás byla nota bene tužší než zima 2019/20 – jsme oproti předcházející topné sezóně ušetřili za topení nízké tisíce Kč ročně za každý byt. Tak teď se asi vrátíme na původní náklady. Katastrofu (zatím?) nečekáme.

 22. To je proto abysme se koncem pristiho roku dozvedeli ze ČEZ vygeneroval zisk 40miliard
  Zlodeji zlodejsky

 23. V pohodě já si vystačím s tím co si budu zdarma čerpat z ČEZu, který mě stejně jako dalším 10 milionům akcionářů patří. Zastavíme vývoz elektřiny a dostane se na nás na všechny 😉

 24. Už vím proč stále vyhrává ANO když čtu komentáře od naprosto zasvěcených a chytrých lidí…

 25. Ceny energii se odvíjí na burze v Lipsku, takže Němci se zbaví tep a atom elektráre, tím mohou mít slunečníky a větrníky nepravidelně dodávající energii a budou green. No á češi budou dodávat tvrdou elektřinu, aby se německá síť nezhroutila. A z čeho asi tak? Atom a tepelné za což budeme platiti emisní povolenky. A kdo to zaplatí? Němci a Francie ze západní EU, nebo státy východní EU?

  Stejně tak, to je i s plynem, kteří chytří Němci stáhli z Ruska Nordstreamem, čímž vyřadili Ukrajinu ze hry. Teď nám jej budou prodávat, nebo možná Maďaři, kteří rozumně se také chytře dohodli s Ruskem mimo Ukrajinu.

  1. To je ale v pořádku, jen těm němcům to musíme prodávat ještě o dalších 1200% dráže ….

 26. Koupíme deky, stolní hry a petrolejové lampy a nějak tu zimu přečkáme… Bohužel nemáme na výběr a to je ta chyba.

 27. my vyváželi elektřinu do státu němci měli levnější elektřinu než my a ted nám jí zdraží kvuli zeleným terosristum,jelitu mongolce Grétě,pirátum,aktivistum kteří zničí svět. Jen to že politici naslouchají postižené retardované psychopatce Grétě ještě zvou dávají vyznamenání že politici jsou s hovadělci světa a zničí svět,ekonomiku. Ani jediný mongol co protestuje za klima si nevzal koště,lopatu,krumpáč že by se ohnuli a něco vytvořil,uklidil,zasadil jediný stromek! to ne ale vyřvávat jako krávy na náměstích hulit trávu,droga,alkohol a kecat. Na to máme politickou verbež velmi dobře placenou.

 28. Kdyby nebyl zlodějský oligarcha u moci a nebrzdil náš stát tak by bylo na vše, ať se vám to líbí nebo ne, změna způsobu života je nevyhnutelný, žádná EU za to nemůže jen má koule to řešit

 29. Se zdražováním elektřiny to je nanic to je fakt. Ono celkově. Ještě že jsem šla od ČEZU pryč. Z jištovala jsem si kolik bych tam platila ted o dva tisíce víc. Ted jsem u České Regionální Energetiky a ikdyž taky zdražovali tak pořád mám více než hezkých pár set ušetřeno.

 30. Právě mi oznámili (ne Bohemia, ale jejich dceřinka Europe Easy Energy), že fixovanou cenu do konce roku 2023 za 1299Kč/MWh ruší a nahrazují tržní hodnotou, nebo fixní cenou 3400 Kč/MWh. V emailu jen tak mimochodem zmiňují kosmetické úpravy Všeobecných obchodních podmínek. Nicméně tam je zásadní problém, kdy neobstojí ani smlouva na dobu určitou!!! V bodě “N” (změny smluvních podmínek) si nově napsali, že si mohou měnit smluvní podmínky, ceny i produkty, jak jen se jim zlíbí!!! Proč do toho nezasáhne ERÚ nebo ČOI??? Vždyť toto je jasný podvod!

  1. Jenom opravdu prostí lidé odešli k těm pochybným energošmejdům. tahle Bohemia mi volala tento měsíc 3 x a přitom dobře věděli o jaký podvod se jedná. Jsou to Topolánkovi šmejdi.

 31. Zlatý Franz Josef zlatý Masarik Všichni jste zlý,proto jezdím za oceán tam jsou všichni hodní laskavý

 32. Bohemia Energy, ti gauneři mají ještě pořád tu drzost obvolávat lidi a lanařit je k sobě. Zrovna dnes jsem měla od nich telefonát a to jsem je již opakovaně upozorňovala ať si to číslo vyškrtnou ze svých seznamů, že je to služební telefon.

 33. Obnovitelný zdroj energie, na kterém se bude odehrávat naše budoucnost, je dražší než ropa, Co je za debilní svět? Proč si teda mám kupovat el. auto? Jsem snad magor?

 34. nebyla to planá varování ekonomů a žvanilů ale cílená informace pro zákazníky aby se na zdražení zvykli

 35. Tahle BohemiaEnergy a ostatní jim podobní produkti jsou produkty vlády Mirka Topolánka, tedy koalice SPOLU, která chce navíc zprivatizovat majoritu státu v ČEZu. Pak si budou dělat, co budou chtít a svedou to na Babiše

 36. 1.10. 2021 jsem k nim přešel na fixovanou cenu . 30.10.2021 u nich končím protože mi po třech týdnech i ten fix zdražily o 110% vracím se k stávajícímu dodavateli , naletěl jsem , ty reklamy s Liškou nemíním platit, to raději se vrátím , není to tak složité .

 37. Nevím nevím , tyhle články akorát v lidech mají rozpoutat přesně ty emoce co se tu objevují …. Zdražuje se všechno ,ano to je pravda . ale tyhle jejich ceny ? 6256 ? to si vytáhly kde ? Byla sem už asi u 3 dodavatelů a u Bohemky taky , nikdy jsem neměla žádnej problém a velkoobchodníma cenama jsem si prošla taky. Ve výsledku jsem byla spokojenější než s fixem … a co tak mají call centrum a kdo ho nemá v posledních dnech otravují všichni bohemka, inogy, dokonce i od EONU jsem měla telefonát a upřímně ? inogy mi volalo jen dneska 3x a včera 1x … , je krásný se opřít jen o něco co si někdo vycucal z prstíku .. jen ať si všichni nalijou čistého vína koukaly jste se v poslední době na ceníky u dodavatelů ? všude je to stejný jen čez to zvedl letos už 3x a vymaňte se z toho .. jo bylo příjemný vidět dvě různý ceny .. jednu na faktuře a druhou ve smlouvě aniž by poslaly alespoň nějakej mail a nebo dopis a to samé i PRE ty poslaly v srpnu dopis s novejma cenama a nikdo neřešil že to svedly mnohdy i o 60-120% . Bohemka měla alespoň ty koule všechny obeslat a má snahu zákazníkům alespoň dát vědět co se děje … inogy budě přecházet na velkoobchodní ceny taky .. je to jen otázka času . a Co se týče Čezu ty si to chytře rozdělily na dvě etapy a to hlavní přijde po volbách 😀 aby měli krytej zadek … koukaly jste se v poslední době na ceny na burze… já ano 😀 kdo neví OTTE….. tam se to pohybuje mezi 2500 až do 3300 ve špičkách kdy je to nejhorší je to občas vyšší ale to já málokdy .. s toho neuděláte 6256 any kdyby jste chtěly stačí jen přemýšlet 😀

 38. no kde to sme ?
  dám příklad: mám fixní smlouvu na 100kč na 5 let
  1.rok-oni koupí el. za 20kč, a jsou vysmátí….
  2.rok-třeba 50kč a já stále platím 100kč
  3.rok- 90kč a pozor,bude krize!
  4.rok- kupují za 120, a budou zdražovat? kde jsou ty peníze za
  předešlý léta ?
  5.rok-kupují za 150? a já mám platit třeba 1000 kč ???

  takhle si fixní smlouvu fakt nepředstavuji…
  i kdyby kupovali za 300kč, já ji chci mít stále za STOVKU !!!

 39. proč se zdražuje,když sme soběstační, a ještě vyvážíme ???????
  tohle mi hlava nebere…
  naopak, mělo by se slevnit, ať to pomůže ekonomice

 40. Kdybych byl a naštěstí nejsem klientem Bohemia Energy, tak bych tam nezůstal ani kdyby mi nabídli nyní něco “výhodnějšího”. Je to svi****, navíc neumí obchodovat, tohle museli vědět dlouho před námi koncovými zákazníky ! Taky mi volali, jsem rád, že jsem je tenkrát poslal k šípku. I když vám jinde nabídnou stejnou cenu, nezůstávejte u nich, můžete do budoucna hodně litovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *