“Chtějí mě zlikvidovat,” oznámil Šlachta poté, co se dozvěděl, že o něm Večerníček chystá knihu, která má obsahovat třaskavý materiál

Robert Šlachta musí řešit před volbami vážný problém. O jeho postupech, které razil jako šéf Útvaru pro ochranu před organizovaným zločinem, se chystá kniha, jež by se měla zaměřit na nejslavnější případy jeho kariéry, a to v negativním světle, jak informoval server Seznam Zprávy.

Podle samotného Šlachty jde o snahu zlikvidovat jeho snahu dostat se do politiky, kde chce zavádět nové pořádky. “Když jsme do politiky vstupovali, tak jsme počítali s tím, že z nás budou mít strach. Byli jsme dehonestováni, když se ukázalo ve volebních průzkumech, že bychom mohli mít relevantní volební výsledek, přišly útoky jak formou sociálních sítí, tak skrze telefony a nyní týden před volbami, je oznámeno, že má vyjít takováto knížka,” uvedl ve videu na svém facebookovém profilu.

Upozornil také na skutečnost, že v knize mají být popsány příběhy na základě svědectví lidí, kteří se ocitli v jeho hledáčku. Jde například o Jiřího Faltýnka, který je synem dvojky ANO Jaroslava Faltýnka a který figuruje v kauze Stoka.

Kniha má nést název Zločiny beze zbraní a její autorkou je spisovatelka Marie Formáčková. Už to však vzbuzuje určité pochybnosti, protože tato autorka má na svědomí především knihy o celebritách, jako například Heleně Vondráčkové.

Vydání knihy, které by měla mít přibližně 400 stran, však organizuje Nadační fond Projekt Nevina. Za ním stojí Jaroslav Novák, zvaný Večerníček. Tento bývalý novinář je dlouhodobě spojován s Tomiem Okamurou, byť v poslední době tvrdí, že se jejich cesty rozešly. Právě Novák je přitom považován za skutečného tvůrce programu Okamurova Úsvitu a následně SPD. Většinu základních myšlenek měl vymyslet on, zatímco Okamura je viditelným prostředníkem, jak je dostat k veřejnosti.

Právě Hnutí Přísaha přitom do značné míry cílí na podobné voliče jako SPD. Před pár měsíci strana Roberta Šlachty zažila raketový start, a přestože poté začala spíše stagnovat, stále má velmi reálnou šanci dostat se do Poslanecké sněmovny.

Celý projekt chystané knihy je navíc podivný také z důvodu, že ve skutečnosti nevyjde před volbami, jak by se dalo očekávat, nýbrž až po nich. Může to být záměr. Autoři takto mohou naznačovat, že na Šlachtu v knize vyplave velká špína, aniž by ji kdokoliv vyjde. Jakmile se objeví na trhu, pokud se tak vůbec stane, může se ukázat, že jde jen o snůšku nesmyslů od obviněných, a tedy zaujatých osob.

Foto: Hnutí Přísaha

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments