Jaroslav Hutka už to s Piráty vzdává. “Příště snad vyhrajeme, dehydrát a ropucha z Hradu skončí”

Písničkář Jaroslav Hutka se v posledních týdnech zapojil do předvolební kampaně koalice Pirátů a Starostů. Nepříznivý vývoj preferencí se však tak docela nepodařilo zvrátit, a tak je v současné době spíše méně pravděpodobné, že by PirStan nakonec sestavoval vládu.

Podobně to vidí i sám Hutka, podle kterého Andrej Babiš s Milošem Zemanem nakonec nějak uplácají menšinovou koalici. Stále však považuje za důležité, aby to měli co možná nejobtížnější.

Že je prolhaný a nemorální velkopodvodník předsedou vlády a zvrácený bezcharakterní opilec prezidentem, se zdá absurdní a neuvěřitelné. Jak se to mohlo stát?” začíná Jaroslav Hutka svůj nepříliš optimistický příspěvek na Facebooku.

Písničkář se dlouho domníval, že marasmus české politiky by mohl po říjnových volbách skončit. Naděje se však pomalu, ale jistě rozplývají. “Jenže cítím, že jak politici, tak obyvatelé, se toho lekli a výsledek bude nejspíš nakolik nerozhodný, že Babiš se Zemanem budou mít sice menšinovou, ale zase dostatečnou podporu na své zvrácené ústavní kotrmelce, které nakonec nic nezmění a pojede se dál, lesem černým kolem bílých skal,” míní Hutka.

To však nic nemění na tom, že nadále podporuje koalici PirStan, kterou bude i volit. Podle něj je důležité, aby vrazila klín do české politické obvyklosti. Dává také naději, že příště už by to na výhru mohlo stačit. “Nemusí to být zrovna v řádných volbách,” naznačuje možnost určité krize v průběhu tohoto volebního období, která by mohla vyústit v předčasné volby.

Ale dehydrát z Hradu sice ne předčasně, ale docela brzy skončí, a pak by jedna smrtelně jedovatá ropucha sedící na prameni mohla být vyhozena do žumpy dějin a v prostorách českého bytí by zavanul čerstvější vzduch,” opřel se Hutka tvrdě do Miloše Zemana.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
66 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments