Únik informací odhalil, kolik vydělává nejbohatší český streamer Agraelus. Za videa inkasoval obrovskou sumu

Takzvané streamování se v poslední době těší obrovské popularitě. Málokdo přitom tuší, jak obrovské sumy se dají mluvením do kamery, které je někdy doplněno o hraní her, vydělat. To teď ukázal únik dat z platformy Twitch, kterou ti nejlepší streameři rádi používají, a to včetně českých.

Nebývalý únik dat

Hackeři získali z Twitche více než sto gigabajtů dat. Přestože se společnost snaží hackerský útok řešit, už může pouze zabránit podobným průlomům do budoucna. Data z minulosti už unikla na veřejnost. Někteří z postižených streamerů už pro server BBC přiznali, že údaje jsou přesné a pravdivé.

Uniklá data ukazují, že jedním z nejvýdělečnějších kanálů na Twitchi je CriticalRole, který vysílá hraní her Dungeons and Dragons. Dále potom streameři jako Félix Lengyel (xQC) či Jaryd Russell Lazar, který vystupuje pod přezdívkou Summit1g.

Z platformy unikly příjmy tvůrců za období od září 2019 do současnosti. Za tuto dobu si například zmíněný CriticalRole přišel na výdělky ve výši 10 milionů dolarů, tedy přibližně 220 milionů korun. A to při minimálních nákladech, které vlastně zahrnují jen vybavení pro vysílání a potřebný čas.

Foto: Shutterstock

14 milionů za dva roky

Nestrádají ale ani čeští tvůrci. Tím jednoznačně nejúspěšnějším je oblíbený streamer Agraelus, občanským jménem Vojtěch Fišer. Sám v minulosti ve svých videích mluvil o značných sumách, které vydělává. Teď to lze konečně kvantifikovat. Za zmíněné dva roky si přišel na 630 tisíc dolarů, tedy téměř 14 milionů korun.

Velmi dobré živobytí si na Twitchi zařídili také další čeští streameři. Hranici sta tisíc dolarů překonali například Herdyn, FattyPillow nebo CzechCloud.

Streameři inkasují poplatky od samotné platformy, která je monetizována prostřednictvím reklam, ale do značné míry je financují přímo jejich diváci, kteří jim v online vysílání posílají takzvané “donaty”. Jde v podstatě o odměnu za to, že se jim vysílání líbí. Právě Agraelus je znám tím, že od některých svých fanoušků dostává příspěvky i v desítkách či stech tisíc.

Foto: Shutterstock, zdroj: Business Insider

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments