“Objevují se fámy, že Miloš Zeman už není na živu,” ptal se moderátor Ovčáčka. Zprávu o smrti prezidenta šíří také lékař

Kolem zdravotního stavu Miloše Zemana se rozvířily divoké spekulace. Jsou způsobeny tím, že Pražský hrad o tom, jak na tom prezident ve skutečnosti je, prakticky neinformuje. A když už vypustí nějakou zprávu, nezdá se být věrohodná, případně je rychle překonána dalšími událostmi.

Ještě před pár dny tak informoval kancléř Vratislav Mynář o tom, že prezidenta národ uvidí, jak volí ve volební místnosti. Nakonec z toho nic nebude, protože Zeman není v dobré kondici, a tak bude muset volit do přinesené urny v Lánech. Zrušen byl i jeho program na další dny, mimo jiné účast v nedělním diskuzním pořadu CNN Prima News.

Čtěte také: Prezident Zeman na 99 % trpí demencí, trvá na svém lékařka. Prozradila, podle čeho to poznala

Zdravotním stavem prezidenta se zaobíralo také dnešní vysílání Rádia Z, kde se moderátor mluvčího hlavy státu Jiřího Ovčáčka ptal: “Objevují se i fámy, že už není živý a pouze se to tají, nebylo by v tuto chvíli vhodné, aby prezident Miloš Zeman se někde objevil, ať už na nějakém krátkém brífinku nebo natočil zdravici, která by se mohla šířit, aby se veškeré ty obavy rozptýlily?

Chtěl bych rozptýlit všechny informace o smrti pana prezidenta – četl jsem i SMS zprávy, které tvrdí, že je v kómatu – nic takového není pravda,” uvedl na tento dotaz Ovčáček.

Čtěte také: Zemanovo okolí ukradlo prezidentský úřad. Premiéra bude vybírat Nejedlý. Komentář Tomáše Mrkvičky

Nicméně hlasy o tom, že Miloš Zeman zemřel, se už několik dní šíří i na sociálních sítích. Tyto informace prý dostal také primář interního oddělení nemocnice v Sokolově Martin Straka, který popřál upřímnou soustrast rodině.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
101 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments