Prezident Zeman na 99 % trpí demencí, trvá na svém lékařka. Prozradila, podle čeho to poznala

Zdravotní stav Miloše Zemana se krátce před volbami stává tématem číslo jedna, a to i proto, že to bude právě prezident, kdo pověří sestavením vlády zástupce jedné ze stran, a to víceméně podle svého uvážení. Pražský hrad přitom k tomu, jak na tom Zeman po zdravotní stránce vlastně je, stále mlčí.

Psychiatrička a bývalá ministryně Džamila Stehlíková má jasno. Miloš Zeman podle ní trpí jaterní cirhózou a demencí. Vyzvala proto k sestavení lékařského konsilia, které by tyto její hypotézy potvrdilo. Zeman se podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka rozhodl Stehlíkovou zažalovat. Ta si však trvá na svém. Čtěte více: Zeman žaluje bývalou ministryni. Ta o prezidentovi prohlásila, že skokově zdementněl po nadměrném užívání alkoholu

Předseda Senátu Miloš Vystrčil již zvažuje první kroky tímto směrem. Chce dopisem vyzvat prezidentskou kancelář, aby podala zprávu o stavu Miloše Zemana. “Zdravotní stav, především duševní stav pana prezidenta, já tam předpokládám demenci, mu neumožní ani pochopit smysl toho dopisu, natož reagovat,” uvedla Stehlíková pro server idnes.cz.

Podle lékařky je zde závažné podezření, že za prezidenta ve skutečnosti mluví a konají nikým nevolení lidé. V jejich zájmu je, aby se prezident udržel co nejdéle ve funkci, ačkoliv už toho on sám není schopen. Stehlíková dokonce zpochybnila, zda Miloš Zeman vůbec ví, že se jí rozhodl žalovat.

Stehlíková čelí kritice za to, že diagnózu provedla takzvaně na dálku. Podle ní však i tak lze provést velmi přesnou diagnózu, přestože by ještě uvítala možnost s dotyčným promluvit. “Ale chci ujistit, že demence je vidět, a to nejen v chování, ale v mimice, v celém vzorci klinického obrazu, kdy stačí krátká pozorování a na 99 procent diagnózu máte. Pak připojíte diagnostickou rozvahu, což je neviditelný nástroj, který však každý psychiatr ve své práci udělá. Pochopitelně mi chybí rozhovor a diagnostika, ale to, že pije moc alkoholu, to vím. Pozorovala jsem pana prezidenta dost zblízka a vím, jak se chová ráno, odpoledne a večer. Nebudu sdělovat detaily,” uvedla Stehlíková, která si za svou diagnózou Zemanovy demence stojí. “Já to opravdu vidím,” tvrdí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
95 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments