Albert provedl Čechům hroznou věc. Až uvidíte, co se tam děje s potravinami, už tam nevlezete

Tady už vážně přestává všechno. V České republice se obchodní řetězce zjevně utrhly ze řetězu, a kromě toho, že prodávají potraviny za nesmyslné ceny, navíc ještě nejsou ochotny ani dodržovat základní hygienická pravidla a opatření. Výsledkem jsou stále častější záchyty Státní zemědělské a potravinářské inspekce, která musí obchody velkých řetězců uzavírat, jelikož se v nich dějí nepěkné věci.

To se vyvedlo

Nejnovější případ je obzvlášť otřesný a týká se prodejny hypermarketu Albert na Kladně. Ve skladu tohoto obchodu byly nalezeny stopy po působení hlodavců. Tentokrát přitom nešlo jen o trus všude možně, ovšem zcela zjevné známky toho, že se hlodavci začali dobývat do samotných výrobků. To potom vede k viditelně poškozeným obalům.

Skladové prostory, ve kterých jsou uchovávány potraviny, byly velmi špinavé a znečištěné, což je samo o sobě znepokojující. Pokud to ale někdo nechal zajít tak daleko, že hlodavci už ohryzávají samotné potraviny, je to opravdu k zamyšlení nad tím, zda v takovém řetězci nadále nakupovat. Toto není už jen o kontrole kvality, ale samotné bezpečnosti, která musí být naprosto základní.

Takto si váží zákazníků v Albertu. / Foto: Potraviny na pranýři

Zavřít komplet, radí zákazníci

Sklad této prodejny musel být uzavřen, dokud nebude sjednán pořádek. Trus se totiž nacházel úplně všude, a to i v prostoru, kde se vykupují skleněné láhve, ve skladu na podlaze, pod paletami a dokonce i v kartonovém obalu, kde se nacházely balené potraviny.

Je naprosto nepochopitelné, že k něčemu takovému může dojít v jakékoliv prodejně, navíc v tak renomované, jakou je Albert Hypermarket. Někteří lidé v diskuzi poukazují na to, že by se obchody i takto velkých řetězců měly uzavírat celé, pokud dojde ke zjištění problému takového rozsahu. Pokud se totiž uzavře jen sklad, obchod může dále prodávat a nemá žádné ztráty. Pakliže by ho ale na nějakou dobu zavřeli komplet, příště by si dal dost možná pozor.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments