Americký prezident Biden v projevu vystrašil občany. Působil zmateně a pletl si země

Americký prezident Joe Biden znovu rozvířil debaty o tom, zda je dostatečně kompetentní osobou k řízení Spojených států amerických. Biden se totiž už poněkolikáté dopustil zvláštní chyby ve veřejném projevu. Tentokrát navíc na tiskové konferenci v rámci summitu zemí G7 působil velmi zmateně a unaveně.

Biden hovořil o potřebě humanitární pomoci zemím, které jsou zmítané občanskou válkou. Chtěl hovořit o Sýrii, jenže použil slovo Libye. Kdyby se tak stalo jednou, dalo by se to svádět na přeřeknutí, Biden to ale zopakoval hned třikrát. Nejde přitom o první chybu podobného rázu. V minulosti si například spletl svou vnučku s mrtvým synem a správně se trefil až napotřetí. Čtěte více: Spekulace o duševním stavu Joe Bidena ožívají. Spletl si svou vnučku s mrtvým synem

Když bombardujete tolik zemí najednou, je asi těžké mít přehled,” rýpla si do prezidenta libanonská komentátorka Sarah Abdallah na svém Twitteru. “A to Demokraté kritizovali Trumpa za to, že je špatný řečník,” dodal v diskuzi Sigmund Floyd.

Potřebuji média, aby přeložila a řekla nám, co nám prezident Joe Biden skutečně chtěl říct. Zejména o Rusku, Libyi a Sýrii,” poznamenal Roger Bjornerud. Další uživatelé potom poukázali na to, že už z těchto přeřeků Joe Bidena mají špatný pocit a obávají se, aby se nestalo něco horšího.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments