Andrej Babiš hraje “kartu Feri”. Měl byste dávno sedět, vzkazují mu lidé

Obvinění Dominika Feriho ze sexuálního zneužívání mladých dívek je velmi závažné a zdá se, že už samo o sobě ukončilo kariéru tohoto nadějného politika. První reakce na šokující zjištění o poslancově chování přitom byly různorodé a některé z nich poukazovaly na to, že je skutečně překvapivé, když se kauza objevila jen pár měsíců před volbami. Vždyť jednotlivá svědectví potvrzují, že se události staly i před několika lety.

Například Karel Schwarzenberg zareagoval poměrně neomaleně s tím, že popisované Feriho chování je normální a že jde především o předvolební atak ze strany Pirátů, pro které představoval mladý politik v TOP 09 velkou konkurenci. Žádné důkazy pro takové obvinění Pirátské strany však předloženy nebyly a vzhledem k závažnosti celé kauzy je takový konstrukt poměrně nepravděpodobný.

Co je ale očividné, to je snaha některých politiků a stran kauzu využít ve svůj prospěch. Poměrně překvapivě se k nim přidal i premiér Andrej Babiš. Ten na svůj facebookový profil začal přidávat články, které o případu Dominika Feriho vycházejí v médiích. Pochopitelně jde především o ty, které politika maximálně dehonestují. Jde například o články z Parlamentních listů s titulky jako “Slizké. Takhle se chvástal Feri u Krause, když byl ještě za hvězdu. Dnes ta slova dávají nový smysl” nebo “Média. Umetala Ferimu cestičku. Idol mladých, “drž h*bu kr*vo. Žantovský volá psychiatra“. Přestože Babišův tým tyto články doplňuje slovy “bez komentáře”, už samotný výběr takových článků dává jasně najevo, kam Andrej Babiš míří. Ani se příliš nesnaží zastírat, že problému konkurence hodlá politicky využít.

Jenže uživatelé mu takový přístup dávají sežrat. Zatímco Dominik Feri po provalení kauzy okamžitě rezignoval na veřejné funkce a oznámil, že nebude ani kandidovat v říjnových volbách, Andrej Babiš v politice pokračuje navzdory všem svým kauzám, ať už jde o Čapí hnízdo, kde patří ke stíhaným nebo dotacím pro Agrofert, jež Evropská komise stopla kvůli premiérově střetu zájmů.

“Nechci, aby to vyznělo jako obhajoba Feriho, ale zameť si před vlastním prahem. Dávno už máš sedět v lochu,” píše tak Babišovi například Jakub Váňa.

“Bez komentáře stále zůstává notes Faltýnka, Vaše nezvednutí ruky pro transparentnost zakázek během NS, trestní oznámení ohledně Čapího hnízda, střet zájmů, protiprávní čerpání dotací, vaše nakupování zdravotnických zařízení pod fondy, díky informacím, kdy přijde z EU dotace na revitalizaci zdravotnictví,” dodává pak uživatel Vratislav Jekl, jehož příspěvek v diskuzi lajkují stovky dalších lidí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments