Xaver nechce nechat urážky Tomáše Měcháčka v přímém přenosu jen tak. Oznámil, co všechno proti němu chystá

Moderátor Luboš Xaver Veselý zažil před pár dny v živém vysílání Českého rozhlasu pořádně perné chvilky. V průběhu rozhovoru s Tomášem Měcháčkem ho totiž herec osočil z toho, že s ním spojovaný projekt XTV je placen ruskou rozvědkou, která v České televizi vraždí lidi. Také dodal, že radní Veselý ze své pozice rozkládá Českou televizi.

Čtěte také: Prý vás platí ruská rozvědka, vpálil herec Xaverovi v přímém přenosu. Ten to nepopřel

Xaver se to v přímém přenosu snažil s úsměvem zamluvit a zachoval jakés takés dekorum, což souvisí s tím, že Český rozhlas nepředstavuje jeho vlastní platformu, ale je zde pouhým externím pracovníkem. Pokud si však někdo myslel, že to moderátor nechá jen tak, mýlil by se. K věci se velmi obšírně vyjádřil ve svém osobním pořadu Xaver Live a oznámil, co proti Tomáši Měcháčkovi on či samotná XTV, jejíž je však jedinou viditelnou tváří, chystá.

Tato věc se dotkla kolegů z XTV, vůči nimž to bylo nefér. Vzhledem k tomu, jak se to šířilo po různých serverech, tak uznali, že je k tomu přistoupit nějak zodpovědně a připravují jakési prohlášení. Celou záležitost s panem Měcháčkem předali právní kanceláři, která se za jejich práva popere. Rozhodli tak majitelé XTV a já jsem byl postaven před hotovou věc a nakonec jsem si říkal, že je to takhle v pořádku,” uvedl Xaver Luboš Veselý ve svém pořadu. Podle něj jsou Měcháčkova slova o tom, že XTV platí Rusové tak vážným obviněním, že si za to musí nést zodpovědnost.

V tuto chvíli vyzývám pana Měcháčka k debatě. Je to sympatický člověk, který určitě něco umí a má to určitě v hlavě porovnané a troufám si říct, že je v zájmu nás všech, kdyby takové argumenty někdo položil na stůl. Vůbec si nedělám žádnou iluzi o tom, že bych v takové debatě musel obstát. Třeba má silnější argumenty pro věci než já, třeba mě opravdu přesvědčí o tom, že jdu ničit Českou televizi,” řekl Xaver Veselý, který jako platformu k debatě nabídl svou XTV, případně youtubový pořad Xaver Live. Pokud by si to ale Tomáš Měcháček přál, je připraven dorazit také na neutrální půdu.

V celém svém pořadu se moderátor k herci vyjadřoval dosti ambivalentně. Na jedné straně mu přiznával jistý kredit za to, že se nebál vyjít s tak ostrým prohlášením vůči němu a že mu možná skutečně šlo o dobrou věc, na druhé straně však pak jeho invektivy označil za zbabělé.

XTV s.r.o., která Xaverovu televizi provozuje, je oficiálně vlastněna akciovou společností PowerMind, jejíž skuteční vlastníci jsou neznámí. Je nicméně neobvyklé, aby takto relativně malá společnost měla skryté vlastníky. XTV v roce 2019 měla oficiálně obrat 2,2 milionu korun a vykázala ztrátu 721 tisíc korun. Za rok 2020 ještě není účetní závěrka k dispozici.

Foto: Český rozhlas

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments