Babiš chce prodloužit nouzový stav. Vyzval firmy, ať nechají lidi doma, jinak to nezvládneme

Nouzový stav do 5. listopadu s největší pravděpodobností nebude stačit. Podle premiéra Andreje Babiše se zřejmě prodlouží. Oznámil to na svém Twitteru. Aktuálně zjevně přebírá komunikaci za ministerstvo zdravotnictví, jehož napůl odvolaný šéf Roman Prymula se stáhl do ústraní a s médii přestal komunikovat. Babiš se také nechal slyšet, že vyzývá firmy, aby všem zaměstnancům, u kterých je to možné, nařídily práci z domova, takzvaný home office.

Lidé opatření stále nedodržují

Budeme muset zřejmě prodloužit nouzový stav. Čísla se zatím nelepší, šíření se nezastavilo. Tvrdší opatření, která jsme ve středu přijali, mají nějaký doběh a já stále vidím ještě v ulicích spoustu pohybu,” řekl Babiš v rozhovoru s Rádiem Z.

Premiér znovu zopakoval, že Češi se chovají jinak, než tomu bylo v první koronavirové vlně, kterou tato země velmi dobře zvládla. Zdůraznil, že nejsou tak ukáznění a nedodržují opatření tak, jak by měli. Platí to i pro ministra zdravotnictví Romana Prymulu, který s poslancem Jaroslavem Faltýnkem vyrazili do uzavřené restaurace bez roušek. “Moc mě to mrzí, ale když jsme tady několik týdnů opakovaně vyzývali lidi, aby dodržovali pravidla, tak my musíme jít příkladem. Pro mě je nepřijatelné, aby se ministři a politici scházeli po hospodách,” řekl Babiš na adresu svých podřízených.

Chci poprosit všechny, aby opatření dodržovali. Všichni chceme Vánoce, chodit do obchodů, na trhy. Musíme to brát vážně. Počet hospitalizovaných si nikdo nevymýšlí. Pokud to nezastavíme, tak predikce nejsou dobré,” apeloval premiér na občany.

Bez práce z domova to nepůjde

Premiér také vyzval firmy, aby nařídily home office svým zaměstnancům, u kterých je možná práce z domova. To se totiž u mnoha společností stále neděle a lidé si chodí do kanceláří sednout k počítači. “Vím, že se to říká jednoduše, ale jiné řešení není možné.

Andrej Babiš má nyní práci s tím, aby dotáhl do konce odvolání Romana Prymuly, který se na postu ministra zdravotnictví zasekl a odmítá odstoupit. V úterý by chtěl přijít s kandidátem na nového ministra na Hrad za Milošem Zemanem. Premiér také prozradil, že je to právě on, kdo nyní dohlíží na ministerstvo.

Foto: Facebook A. Babiše

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments