Lidé na opatření doposud kašlali, řekl Prymula. V pondělí oznámí, zda sám odstoupí, nebo se nechá odvolat

Ministr zdravotnictví Roman Prymula odmítl v pátek na výzvu premiéra Andreje Babiše odstoupit poté, co byl fotografy přistižen při návštěvě restauračního zařízení, které mělo být v tu dobu již dle vládních opatření zavřené a vstup do nějž byl zakázán. Kromě toho neměl Prymula při kontaktu se svým řidičem nasazenou roušku.

Epidemiolog Prymula trvá na svém, že žádné opatření neporušil, připustil však, že nebude stát v cestě rekonstrukci vlády. “Ještě přes víkend si to rozmyslím. Není vyloučeno, že zítra oznámím rezignaci sám,” uvedl pro idnes.cz Prymula, který i při oznamování nových opatření trpěl určitou mírou nerozhodnosti a často měnil svůj pohled na věc, což vyústilo ve značné komunikační zmatky. Ty se projevují i při jeho rezignaci. V pátek ráno oznámil, že nemá problém odstoupit. Když ho k tomu ale premiér vyzval, názor změnil.

Ministerstvo už řídí Babiš

Roman Prymula je přesvědčen o tom, že nešel lidem coby ministr zdravotnictví špatným příkladem. “Roušku jsem neměl dvě sekundy. To je jediné, co jsem teoreticky porušil,” uvedl ministr. “Já myslím, že lidé na to kašlali doposud,” snažil se ze svého prohřešku vyvinit tím, že opět svalil vinu na občany, kteří podle něj opatření nedodržovali a nedodržují.

Premiér Andrej Babiš ve včerejším rozhovoru pro Rádio Z uvedl, že na řízení ministerstva zdravotnictví aktuálně osobně dohlíží. Je tedy pravděpodobné, že samotný Prymula je od rozhodovacího procesu již odstaven a jeho odvolání je jen formalitou.

Foto: Twitter R. Prymuly

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
54 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments