Babiš se zřejmě zbláznil. Za kauzou nákupu zámku ve Francii vidí obvyklé podezřelé. Ignoruje, že to na něj prasklo v cizině

Andrej Babiš už opět vztekle kope na všechny strany. Důvodem je nejnovější odhalení, které ho opět staví do nepříznivého světla. Před dvanácti lety si podivným způsobem pořídil nemovitosti ve Francii za 400 milionů korun, a to včetně luxusního zámečku, jak informoval mezinárodní projekt Pandora Papers. Podle některých expertů nesou Babišovy machinace z té doby rysy praní špinavých peněz.

Babiš už musel veřejně přiznat, že tehdy nemovitosti kupoval. Podle něj však byl podivný postup tehdejším standardem, byť uznal, že pro politika, kterým tedy ještě nebyl, se něco takového příliš nesluší.

Podle Babiše je však navýsost podezřelé, že kauza se objevila před volbami. V rádiu Frekvence 1 potom divoce fabuloval o tom, že za tím stojí ti, kdo vymýšlejí i všechny ostatní kauzy proti jeho osobě. Jmenoval například Miroslava Kalouska, bývalého premiéra Bohuslava Sobotku či miliardáře Zdeňka Bakalu.

Nad tím je nutné se pozastavit. Zatímco tuzemské kauzy premiéra, jako je například Čapí hnízdo nebo nákup nedaněných dluhopisů jeho vlastní firmy, v zahraničí nikoho příliš nezajímají, tentokrát se Andrej Babiš ocitl na titulních stránkách řady zahraničních deníků.

Babiš je totiž jednou z prominentních osob, které uvázly v sítích mezinárodních investigativců, kteří dali projekt Pandora Papers, podobně jako dříve Panama Papers, dohromady. Na seznamu se ocitl například s jordánským králem, katarským emírem či “obvyklým podezřelým” Vladimirem Putinem.

Je projevem naprosté nesoudnosti, svádět vlastní hříchy minulosti na politickou konkurenci. Je zkrátka pravdou, že s Babišem se táhne obrovská zátěž a každou chvíli se na něj něco objeví. Je ale bohužel také pravdou, že jeho voličům to nevadí a mnozí zřejmě skutečně věří, že toto vymyslel Kalousek.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments