Babiš ukradl Pirátům dobrý nápad. A Olga Richterová tvrdě napadla plány Adama Vojtěcha

Premiér Andrej Babiš se ve svém tradičním nedělním videu šířeném přes sociální sítě pochlubil tím, že všichni dosud neočkovaní senioři dostanou do svých schránek dopis s žádostí, aby se neprodleně očkovat nechali.

Toto je dopis, který odešel tento týden na 508 873 lidí šedesát plus, který by se měli naočkovat,” prohlásil Babiš ve svém pořadu Čau, lidi a mával přitom v ruce listem papíru ze své pracovny.

V době, kdy se v Evropě rychle šíří mutace delta a brzy zřejmě povede k vyšším číslům i v České republice, to není vůbec špatný nápad. Premiér však už neřekl, že si ho bez poděkování vypůjčil od opozice.

Něco pozitivního. Začátkem června jsem se na MZČR obracela s interpelací, kde jsem navrhovala rozeslat nenaočkovaným seniorům skrze zdravotní pojišťovny dopis s pozvánkou k očkování. To se nakonec opravdu stane,” napsala na svém Twitteru první místopředsedkyně Pirátské strany Olga Richterová, která si na tom našla pozitiva.

Nebylo to ale to jediné, co měla na srdci. Ministerstvo zdravotnictví Adama Vojtěcha totiž obratem tvrdě zkritizovala za chystané zrušení bezplatných preventivních testů.

Zásadně nesouhlasím s plánem Adama Vojtěcha zrušit proplácené testování od 1.9. Jak Ministerstvo zdravotnictví ČR zajistí, aby nedocházelo k diskriminaci osob, které se očkovat nemohou? Proč nás chce před volbami takto oslepit a ztratit přehled nad situací? Jsme proti donucování místo osvěty,” uvedla Richterová.

Kdo ví, možná i tentokrát se nakonec Vojtěch s Babišem u Richterové inspirují. Sílí totiž kritika zrušení testů, které má navíc proběhnout těsně před volbami. A jak známo, premiér Babiš často volání veřejnosti vyslyší a na poslední chvíli změní rozhodnutí svých podřízených.

Foto: Pirátská strana

Odebírat
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments