Babiš už s ministrem Blatným nepočítá. Premiér místo něj do Izraele bere epidemiologa Smejkala, budou se inspirovat

Premiér Andrej Babiš poletí ve středu spolu s dvacetičlennou delegací do Izraele sbírat inspiraci v boji proti covidu. Cílem návštěvy je především navázat spolupráci v oblasti klinického výzkumu a testování experimentálních léků na covid-19. Ty v Izraeli vznikají se zajímavými výsledky, na které už Babiš před časem upozornil.

Premiérova cesta je ale také dokladem toho, že se ministr zdravotnictví Jan Blatný dostává na stále více vedlejší kolej. Podle informací serveru Lidovky.cz totiž součástí delegace nebude, protože ani nedostal pozvánku. Kdo se cesty naopak zúčastní, to je nový premiérův oblíbenec, epidemiolog Petr Smejkal.

Ten aktuálně buduje tým odborníků podle vzoru německého Kochova institutu. Smejkal už oznámil, že nechce být novým ministrem zdravotnictví, ale tato skupina by mohla být jakýmsi jeho doplněním a poskytnutím odbornosti v řešení covidových otázek.

Smejkalovu skupinu však bere jako ohrožení právě Blatný. Ten včera oznámil, že se nebude podílet na tom, aby v Česku vzniklo paralelní ministerstvo zdravotnictví. To by raději sám odstoupil. K tomu se dost možná schyluje. Ministr si totiž s premiérem nerozumí ani v otázkách léku ivermektin či vakcíny Sputnik V.

V delegaci do Izraele bude kromě Smejkala také vakcinolog Marek Petráš, který se podílí na vývoji české vakcíny proti covidu, nebo pneumoložka Martina Vašáková.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments