Babiš už se jen bojí vězení, tvrdí Topolánek. Udělejte mu “zlatý most”, poradil, jak se ho elegantně zbavit

Bývalý premiér Mirek Topolánek je přesvědčen o tom, že Andrej Babiš už v politice nijak zvlášť zůstávat nechce. Jenže mu nic jiného nezbývá, protože má na krku trestní stíhání a stále hrozící obžalobu v kauze Čapí hnízdo a navíc možné další právní problémy s neoprávněným čerpáním dotací. Podle Topolánka se tak snaží v politice udržet jen proto, aby měl možnost z pozice premiéra zajistit svou beztrestnost, což se mu dosud daří.

Čas se posunul, teď už mu ani jeho voliči nevěří, že nekrade. Už si je kupuje. Nikdo jim nemůže slíbit tolik, kolik jim Andrej může dát. Tvrdíte, že životnost v české politice dělá nějakých osm let. Překonat toto osmileté období Babiš může, ovšem řekl bych, že už je úplně vyhořelý. Být premiérem je masakr. Je to taková jízda a tak strašná zátěž na organismus, že v závěru už nejedete ani na výpary z benzinové nádrže, ale na sajrajt, který je v té nádrži na dně,” uvedl Mirek Topolánek v rozhovoru se serverem Echo24.cz. Podle něj je na Andreji Babišovi vidět velká únava, nervozita a místy i hysterie. Jeho výhra by však už nikomu nic nepřinesla. “On to třetí období potřebuje už jen osobně.

Podle Mirka Topolánka existují však v zásadě jen dvě cesty, jak se Andreje Babiše zbavit. Jeho politická síla je totiž stále příliš velká. Může k tomu dojít takzvaným “pretoriánským” způsobem, kdy Babiše odstraní jeho věrní. Tím bývalý premiér zřejmě myslí nějakou formu vnitrostranického puče, případně nějaký podraz ve smyslu vynesení tajných informací, které by Babiše poslaly v zásadě okamžitě do vězení.

Je tu ale ještě druhá možnost, která však předpokládá, že spravedlnost na chvíli zavře oči. Tuto variantu nazývá Topolánek zlatým mostem. “Zlatým mostem myslím informaci pro něj: Kámo, tak podívej se, my tě necháme na pokoji, dožij si v klidu v důchodu. Zní to cynicky, ale já bych byl pro. Jinak se ho budeme těžko zbavovat, což, obávám se, ukážou volby za měsíc,” vysvětlil Topolánek.

Pokud však Andrej Babiš bude dále pod tlakem a bude se obávat, že v momentě, kdy politiku opustí, tak ho zavřou, bude se tomu bránit skutečně do “roztrhání těla”, jak deklaruje v kampani, byť jeho marketingoví mágové to přeci jen myslí trochu jinak. Podle Topolánka by pak při prodejnosti a frustraci minimálně třetiny voličů klidně mohl vládnout dál.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments