Bartoš otočil. Muslimové v Evropě už mu začínají vadit. Přiznal, že to v řadě zemí dopadlo špatně

Předseda Pirátské strany se nebývale tvrdě vyjádřil na adresu muslimských migrantů. A to z pozice člověka, který je zejména Andrejem Babišem obviňován z toho, že do České republiky chce migranty přivést. Tato slova premiéra se však opírají o někdejší Bartošovy názory, nikoliv o to, co si lídr Pirátů myslí dnes.

Před dvanácti lety Ivan Bartoš dokonce prohlásil, že s muslimskou Evropou nemá problém. V době vrcholící migrační krize v roce 2015 potom byli Piráti jednou z nejbenevolentnějších stran, pokud jde o řešení migrace. Z této doby potom pochází přízvisko “vítači migrantů”, kterého už se nezbavili. “V roce 2015, kdy byla eskalace té první migrační vlny, jsme vydali snad nejkomplexnější návrh řešení krize – od pomoci v zahraničí přes přísné azylové řízení na úrovni celé Evropy. Odmítli jsme nelegální migraci a není pravda, že bychom podporovali kvóty,” uvedl Ivan Bartoš pro Rádio Impuls.

Dodal také, že dnes už s muslimskou Evropou problém má. Jak to může dopadnout, se podle něj ukázalo ve Francii, která je podle něj odstrašujícím příkladem. “Vznikají no-go zóny. Nezavírejme před tím oči,” řekl Bartoš. Poukázal také na severské státy, které byly v otázce migrace velmi liberální a dnes se potýkají s velkými problémy, jež přináší nezvládnuté začlenění uprchlíků do společnosti.

Ivan Bartoš se také jednoznačně vyjádřil k osočování ze strany konkurence, že Piráti chtějí přijmout euro, případně zdanit nemovitosti. “V programu Pirátů a Starostů přijetí eura není. Zdanění nemovitostí v pirátském programu nebylo ani v roce 2017, ani nyní,” vysvětlil Bartoš.

Foto: Pirátská strana

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
33 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments