Billa spustila velkou novinku. Češi jsou nadšením bez sebe, tohle tu chybělo

Některé obchodní řetězce pochopily, že se svým stávajícím zákaznickým modelem už příliš daleko nedojdou. Doba se mění a je třeba přinášet příslušné novinky, jinak se vám také může stát, že za pár let nebudete absolutně relevantním hráčem na trhu. Také proto je s podivem, že české obchodní řetězce tak dlouho váhaly se spuštěním vlastního online prodeje s dovozem zboží až domů.

Skvělá konkurence

Jde přitom o službu, která jednoznačně zvyšuje zákaznický zážitek a lidem zjednodušuje život. A jak známo z minulosti, takové služby se vždy prosadily a nakonec ovládly trh. České obchodní řetězce přitom nechávaly trestuhodně volné pole pro nové hráče v podobě Rohlíku nebo Košíku, které ho pomalu opanovaly. Jistě, už řadu let provozuje rozvoz také Tesco, ovšem to zůstávalo osamoceno a navíc v tomto ohledu poněkud ustrnulo.

Proto je skvělou zprávou, že vlastní e-shop s potravinami nově spustila Billa, která patří mezi velmi oblíbené řetězce, a to pro svůj důraz na vysokou kvalitu potravin, která není v České republice úplně samozřejmostí. Právě Billa se tak zřejmě nejlépe může postavit dominantnímu Rohlíku, který český trh s online prodejem potravin ovládl a vydal se už také za hranice. Pravdou ale také je, že Rohlík je poměrně drahý, ačkoliv se snaží neustále dokazovat opak. V kamenném obchodě stále nakoupíte podstatně levněji, a pokud bude Billa prodávat v eshopu za stejné peníze jako ve svých obchodech, bude to pro zákazníky skvělá zpráva.

Vlastně tak nepřiplatíte o nic navíc oproti tomu, kdybyste si do obchodu jednoduše zajeli sami. V ceně objednávky, která musí dosáhnout alespoň 500 korun, což ale není problém, je zahrnuta i doprava, za níž tedy nezaplatíte ani korunu. Oproti běžnému nákupu však ušetříte spoustu času.

Foto: Shutterstock

Vždy to nejčerstvější

Že k tomu Billa přistupuje opravdu vážně, dokládá skutečnost, že si na eshopu můžete objednat všech devět tisíc položek, které jsou dostupné v těch největších obchodech tohoto řetězce. A ještě nějakých pět set položek navíc, kdy půjde především o velká a zvýhodněná balení, pro něž není na regálech dostatek místa.

V nabídce nebudou chybět vlastní čerstvé produkty značky Billa, přičemž bude vždy kladen důraz na to, aby byly doručeny v co nejlepší kvalitě. Například pečivo se vždy rozehřeje až po objednávce zákazníka, aby ho měl co nejčerstvější. Aby toho nebylo málo, budete si tu moci objednat třeba catering pro firmu nebo nějakou rodinnou oslavu. To vše jsou skutečně věci, které v tuzemsku chyběly a které zákazník rozhodně ocení.

Čtěte také: Vzniká národní řetězec s potravinami. Tak je to konečně tady. Ať se jde Kaufland a Albert vycpat

Momentálně je možné eshop Billy využívat v Praze, Brně a v Mladé Boleslavi. Poté, co si provoz sedne, by společnost ráda expandovala i do dalších míst České republiky. Aktuálně přitom můžete objednávat pouze na internetových stránkách eshopu, nicméně do konce roku by měla přijít i specializovaná aplikace, která objednávku ještě více usnadní.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments