Blokovat dopravu je mi vlastní, předpisy se neřídím a pokuty žádné nechodí. Jsem kurýr, těší mě

Nedávno jsem byl svědkem situace, kdy nezodpovědný řidič kurýrní služby zabránil svým chováním průjezd sanitnímu vozu od místa nehody. Bohužel dle různých informací, nejsou podobné situace zřejmě nijak ojedinělé. Kurýr zřejmě nabyl pocitu vlastní exkluzivity a nestydí se porušovat i ta nejzákladnější pravidla chování a bezpečnosti na komunikacích, o slušném chování ani nemluvě.

Kurýrní služby zažívaly rozkvět během pandemie

Jako houby po dešti se rozrostly kurýrní služby během kovidové pandemie. Snad každý, kdo měl větší kufr u auta, dělal kurýra. Nebylo se čemu divit, mnoho lidí ztratilo práci, případně zavětřili možnost výhodného byznysu. Proč vlastně ne. Doba byla a je zlá a vydělaná koruna se hodí každému. Doručovací firmy nabíraly stovky nových řidičů a každý kdo měl obě ruce a řidičák mohl sedět za volantem.

Bohužel, s podobným boomem rozvozových služeb narostlo i více nešvarů. Chápu, že kurýr musí doručit zásilku co nejdříve, to ho ale neopravňuje k podobným chlívárnám. Život pacienta v sanitce je přeci přednější, než rychle doručený telefon či notebook. Překvapivé bylo, jak se k celé situaci postavil samotný kurýr. Vychrlil směrem k sanitce několik vulgarit, natočil svůj vrak a odkodrcal se pryč.

Foto: Shutterstock

Kurýr musí dodržovat všechna pravidla

V souvislosti s touto problematikou jsme vyzpovídal kamaráda od nejmenované společnosti pro rozvoz zásilek. A jelikož je to světák a řízení naprosto miluje, vystřídal už několik podobných firem. Údajně záleží, jak se k celé problematice staví celá firma. Většina z nich chování svých řidičů na silnicích neřeší, ani ty úplně největší. Hlavní je aby zásilka dorazila na místo určení co nejrychleji. Ostatní se neřeší, jen je důležité aby se řidič nevybodoval z řidičáku. Některé z nich svým řidičům pokuty i proplatí. Většinou se totiž stejně jedná o směšné částky do 200 korun.

Nechci škatulkovat všechny kurýry do jednoho pytle, spousta z nich je jistě velice slušnými lidmi. Jen asi nejezdí okolo mého bydliště. Navíc ani policie nemá přílišný zájem něco řešit. Ale měla by. Když můžu dostat kartáč za špatné parkování já, proč to projde každému kdo má za čelním sklem “ZÁSOBOVÁNÍ” a tvrdne tam hodinu aniž by z auta něco vystěhoval. Argumenty typu “nebylo tam místo a nebyl čas” nelze brát v potaz. Nevím, třeba se to děje jen u nás. Případně mi můžete napsat do komentářů, jak by policie měla podobné situace řešit. Nebo jak byste je řešili vy.

Foto: Shutterstock, zdroj: autorský komentář, Policie

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments