Češi musí nosit respirátor i na prázdné ulici. Ministři si je nenasazují ani uvnitř. Usvědčila je fotografie

Přestože epidemie brzdí, rozvolňování protiepidemických opatření postupuje jen velmi pomalu a zřejmě bude trvat až do léta. Zejména povinnost nosit respirátory nejen uvnitř, ale i venku, a to dokonce na prázdné ulici, je pro mnoho lidí velmi obtěžující a žádají její zrušení. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger na to ale reagoval negativně. Dokonce si přisadil v tom smyslu, že respirátory možná budeme muset nosit v létě.

Jenže, co si mají lidé myslet, když se potom podívají na twitterový účet vlády, kde najdou fotografie, na nichž jsou členové vlády, která jim opatřeními znepříjemňuje život a někomu dokonce likviduje podnikání, zachyceni bez roušek?

Pravdou je, že na fotografii je třeba se podívat pozorně, což zřejmě neučinil správce twitterového účtu vlády, když ji přidával. Na první pohled je totiž vše v pořádku. Ministryně Klára Dostálová i ministr zdravotnictví Petr Arenberger totiž roušku nasazenou mají.

Dále už je to ale horší. V pozadí, lehce rozmazaní, ale stále velmi dobře viditelní, jsou totiž ministři Miroslav Toman, Richard Brabec, Jakub Kulhánek a Jan Hamáček, a to zcela zjevně bez nasazené roušky. Na další fotografii potom byla k vidění také ministryně spravedlnosti Marie Benešová – jak jinak, také bez respirátoru.

Ministr životního prostředí Richard Brabec se pokoušel prohřešek svůj a svých kolegů omlouvat tím, že fotografie byla pořízena na začátku jednání, kdy je připraveno občerstvení a ministři ho mohou konzumovat. “To máme možnost rychle něco sníst k jídlu. Po dobu jednání ale všichni respirátory nosí,” uvedl ministr Brabec pro deník Blesk. Jenže se nezdá, že by před ministry bylo na stole nějaké občerstvení. Žádný z nich nic nekonzumoval ani nepil. Naopak Hamáček a Kulhánek byli natěsno vedle sebe a něco řešili.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments