Hamáčkovi došli lidi. Vrací se pučista Hašek, fanoušek Nočních vlků a ruských separatistů

Náměstkem ministra vnitra Jana Hamáčka se stal kontroverzní politik Michal Hašek, který v minulosti zastával funkci hejtmana Jihomoravského kraje a aspiroval na předsednictví v sociální demokracii.

Po parlamentních volbách v roce 2013 byl hlavním strůjcem takzvaného Lánského puče, kdy chtěl s podporou prezidenta Zemana svrhnout tehdejšího předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, což se mu nepodařilo a navíc při tom byl usvědčen ze lži. V té doby se zdálo, že jeho kariéra v sociální demokracii končí, což se v dalších letech potvrzovalo.

Jenže Jan Hamáček vytáhl Haška zpět na výsluní. Loni dělal straně volebního manažera. Byť byly výsledky propadákem, Haškovi to za vinu nikdo nedával. Když se teď uvolnilo místo na ministerstvu vnitra, Hamáček po něm sáhl. Podle některých straníků už mu došli loajální lidé.

Na sociálních sítích se ale okamžitě objevily staré Haškovy hříchy. Mezi ně patří například podpora motorkářského gangu Noční vlci, s nimiž se hejtman vyfotil, a to navíc s vlajkou separatistické Doněcké lidové republiky. Mnozí ve svých komentářích upozorňují na skutečnost, že jmenovat podobného člověka do jedné z nejvyšších funkcí na ministerstvu vnitra v současné době je naprosto nezodpovědné.

Michal Hašek má dlouhodobé zkušenosti, vedl úspěšně Jihomoravský kraj jako hejtman, řešil spoustu krizových situací, jako byly například povodně,” uvedl Jan Hamáček na tiskové konferenci, kde jmenování oznámil s tím, že Hašek by za stranu neměl kandidovat do Poslanecké sněmovny. “Pokud udělal v minulosti chyby, tak to považuji za věc uzavřenou. Zakopnout může každý. Je lidské dát možnost mu znovu vstát, nelidské je do něho kopat.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments