Češi stojí na kuřata hodinovou frontu. A teď se provalilo, kolik tam platí zaměstnancům. To nechcete vědět, to je ostré

Obrovský rozruch způsobil vstup nového fastfoodového řetězce na český trh. Popeyes zahájilo svůj provoz otevřením jediné provozovny, a to rovnou na Václavském náměstí. Ta je od tohoto momentu doslova v obležení. Prakticky není chvíle, kdy by se před vstupem nemusela stát alespoň nějaká fronta.

Čtěte také: V Česku otevřel nový řetězec. První zákazníci jsou nadšení: tohle tady přesně chybělo, musíte se tam podívat

Je to odpovídající mzda?

Čekání na vstup může přitom trvat klidně i hodinu, když přijdete zrovna ve chvíli, kdy je o stravování velký zájem, zejména pak v časech obědů a večeří, popřípadě o víkendu. Přitom jde vlastně o další obyčejný řetězec rychlého občerstvení, kterých je na Václavském náměstí hned několik. Hned vedle Popeyes se ostatně nachází konkurenční KFC, které nabízí velmi podobný sortiment.

Lidé však slyší na něco nového a chtějí ochutnat originální chutě louisianského kuřete, jak na ně Popeyes láká. Restaurace přitom vypadá velmi moderně a nákladně. Na jejím zařizování se rozhodně nešetřilo. Na čem se ale šetří zcela jistě, to je personál, který se teď musí v podniku opravdu hodně otáčet. Nijak zvlášť si ale díky tomu nepolepší.

Na internetu vzbudil pozdvižení inzerát, ve kterém Popeyes láká nové brigádníky. “Fronta skoro až do Brna a mzda přitom až 137 Kč,” píše Matěj Zapletal. “Představte si, že si za hodinu práce nemůžete dovolit ani jeden burger tam, kde pracujete,” poznamenává další diskutující.

Zaměstnanci se musí pořádně otáčet, ale jsou placeni skutečně mizerně. / Foto: Shutterstock

Boháči z vás nebudou

Je otázkou, zda je toto konstatování pravdivé, protože v úvahu připadá, že by zaměstnanci mohli mít stravu zvýhodněnou. Pravdou však je, že to by zaměstnavatel zřejmě v inzerátu uvedl, ale tam se o tom nic nepíše. Mezi výhody jsou zde uváděny například flexibilita v plánování směn, interní školení nebo teambuildingy.

Potenciální brigádník se může těšit na mzdu ve výši 132 až 137 Kč za hodinu, což věru není příliš široké rozpětí, které by mělo motivovat k nějaké proaktivnější činnosti. Za práci v nočních hodinách a o víkendech se pak hradí 10% příplatek. Pokud se dostanete na směnu o svátcích, začíná to být zajímavé. To si totiž přijdete na 100% příplatek.

Čtěte také: Všem Čechům se 1. ledna 2024 propadnou čisté platy. Tak to je síla, na účet vám bude chodit méně peněz

Od zaměstnanců se přitom očekává spolehlivost, nadšení a pozitivní přístup k hostům a členům týmu. Je potřeba hovořit alespoň českým jazykem na velmi pokročilé úrovni. Je zajímavé, že angličtina se nevyžaduje.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments