Češi vyrábějí nafukovací HIMARSy a posílají je na Ukrajinu. Rusové z nich doslova šílí

Inovace z Děčína

Společnost INFLATECH, sídlící v Děčíně, rozšiřuje své působení na neobvyklém trhu – výrobě nafukovacích atrap vojenských vozidel. Jejich výrobky, jenž zahrnují i nafukovací HIMARS, pomáhají ukrajinské armádě zmást ruské jednotky a vytvářet klamné cíle.

Nafukovací zbraně, které stojí za to

Nafukovací atrapy vyráběné společností INFLATECH se vyznačují vysokou kvalitou provedení, díky které mohou být snadno zaměněny za skutečná vozidla. Výrobce klade důraz na detaily, jako jsou rozměry, imitace reliéfů či vyhřívací systémy, které klamou termovizi nepřátelských jednotek.

Úspěch na bojišti

Díky těmto nafukovacím atrapám se ruským silám nedaří odhalit skutečný počet ukrajinských HIMARS. Vojtěch Fresser ze společnosti INFLATECH uvádí, že Rusové nedávno oznámili zničení o 140 procent více HIMARS, než kolik jich Ukrajina obdržela. Tato skutečnost jasně dokazuje účinnost nafukovacích atrap na bojišti.

Rychlost výroby

INFLATECH je schopen vyrobit až 35 klamných cílů měsíčně, což zajišťuje dostatečný zásobovací řetězec pro ukrajinskou armádu. Počet dodávaných atrap je ovšem stále utajován, neboť se jedná o vojenské tajemství.

Široká nabídka

Firma INFLATECH nevyrábí pouze atrapy HIMARS, ale také celou řadu dalších nafukovacích bojových vozidel, které mohou být použity k zmatení nepřítele a odvádění pozornosti.

Tento inovativní přístup ke zmatení nepřátelských jednotek může mít zásadní význam pro bojové nasazení v moderním válečném konfliktu. Společnost INFLATECH tak přináší novou dimenzi do světa válečných strategií a přispívá k ochraně ukrajinských vojáků a jejich zařízení.

Zdroj: YouTube

Význam pro obranný průmysl

Úspěch české společnosti INFLATECH ukazuje na rostoucí důležitost inovací v oblasti obranného průmyslu. Jde o příklad, jak i malá firma může hrát významnou roli ve strategii a taktice moderního válečnictví. Díky nim se stávají cenným partnerem pro ukrajinskou armádu i další státy, které by mohly mít zájem o jejich služby.

Budoucnost nafukovacích atrap

Úspěch nafukovacích atrap vyráběných společností INFLATECH naznačuje, že tato technologie má potenciál i v dalších oblastech. Je možné, že budeme svědky dalšího vývoje a rozšíření nabídky nafukovacích produktů, které by mohly zahrnovat například letecké prostředky nebo námořní plavidla.

Inovativní řešení, které pomáhá

Děčínská firma INFLATECH je dokonalým příkladem toho, jak inovace a kreativita mohou přinést nové řešení ve světě války a obrany.  Jejich nafukovací atrapy bojových vozidel úspěšně matou ruské vojáky, čímž přispívají k ochraně ukrajinských jednotek. Jejich úspěch ukazuje, že i zdánlivě nevýznamné prostředky mohou hrát klíčovou roli na bojišti a v moderním válečném konfliktu.

Foto: Shutterstock, zdroj: CT24, Sever.Rozhlas, Armyweb, Inflatech

Nenechte si ujít
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Vypadá to, že chystaná důchodová reforma se stane největším tématem příštích týdnů a měsíců. Ostatně, jde o zcela zásadní změnu, která se dotkne úplně všech. Vzhledem k tomu, v jaké šlamastyce se celý důchodový systém ocitl, je třeba provést skutečně dalekosáhlé změny na všech stranách. Do důchodu dříve Všeobecně to pochopitelně půjde směrem, který se lidem příliš nelíbí. Produktivní věk se prodlouží a důchodový věk naopak oddálí. Smyslem je to, abyste v penzi netrávili tolik času. Podle aktuálních propočtů se počítá s průměrem 21 let a i to bude podle odborníků dost možná třeba ještě zrevidovat, jelikož je to příliš mnoho, vezmeme-li v potaz, že pro odchod do penze je třeba odpracovat 35 let. Ovšem s tím, jak se bude věk pro odchod do důchodu prodlužovat, je třeba zohlednit i velmi náročné profese, kterých by se to týkat nemělo. V některých případech by si dokonce měly polepšit a odejít do penze dříve než dnes. Do důchodu půjdou zcela jednoznačně dříve pracovníci spadající do 4. kategorie podle metodiky Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. “To jsou práce, při nichž je vysoké riziko ohrožení zdraví, které nelze zcela vyloučit ani při používání dostupných a použitelných ochranných opatření,” uvádí web BOZP Info. Kdo tam spadá? Do této kategorie však aktuálně spadá necelých 20 tisíc lidí, což není mnoho. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale už oznámilo, že dřívější důchod se bude týkat i řady profesí spadajících do třetí kategorie. Tam už jde teoreticky o téměř půl milionu zaměstnanců. Počítá se s tím, že dříve půjdou například zedníci, dlaždiči, obsluhovači důlních zařízení, montéři nebo pracovníci odvozu a recyklace odpadů. Překvapivě by se to mělo týkat také šéfkuchařů a kuchařů. Čtěte také: Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě Je tedy vidět, že některé skupiny se do tohoto seznamu propracovaly a jiné nikoliv. Proč tam nejsou například pokojské nebo recepční, které také neustále stojí na nohou a vykonávají fyzickou aktivitu? Mnozí to zcela jistě budou považovat za nespravedlivé. Zároveň se tu vytváří skupina privilegovaných, a to často ne se zcela propracovaným argumentačním pozadím. Foto: Shutterstock, zdroje: SUIP, MPSV 1SdíleníSdíletTweet [...]
Lidem v České republice hrozí poměrně velký malér, o kterém většina z nich zatím nic moc netuší. Je to spojeno s držbou nemovitého majetku, která bude nově vyžadovat o poznání více povinností a papírování, než tomu bylo dosud. Jde tak trochu o vedlejší produkt schválení nového stavebního zákona, který přišel i s mnoha takzvanými přílepky, které z něho udělaly ukázkový paskvil. Dejte si papíry do pořádku Co mělo řešit zrychlení stavebního řízení, aby se v Česku konečně začaly pořádně stavět byty, které jsou potřeba jako sůl, paradoxně přináší ještě mnoho dalších komplikací, jež tu dříve nebyly. A to překvapivě i pro stávající majitele nemovitostí. Navíc neplatí, že by se nový stavební zákon týkal především developerů či stavebních společností, jak často panuje mylně rozšířený názor. Dotýká se úplně všech, a to i těch, kdo mají už postavený obyčejný rodinný domek. Nová regulace vstoupila v platnost od 1. ledna 2024, avšak celá záležitost je natolik komplikovaná, že druhá fáze přijde až od 1. července tohoto roku. Právě tehdy naběhnou i všechny možné povinnosti, které už však v té době musíte plnit. Odborníci se teprve teď seznamují s veškerými dopady, které novinka přináší, a informují o nich veřejnost. Ta tak může být ještě nepříjemně překvapena. Jako například v tomto případě, kdy se ukazuje, že lidé, kteří mají nějakou nemovitost, musí uchovávat její projektovou dokumentaci, a to tu, podle které se projekt nakonec realizoval. Nestačí tedy různé prvotní či pozměněné verze. Musíte mít v ruce papír, podle kterého se stavělo. Bude to hodně drahé Mnozí ho pochopitelně nemají, takže bude docházet k paradoxní situaci, kdy si budou muset opatřit projekt na základě toho, jak byl dům ve skutečnosti postaven, tedy jaksi reverzně. A teď se podržte. Netýká se to totiž pouze těch domů, které budou postaveny poté, co vstoupila novela stavebního zákona do praxe. Vše bude platit i zpětně na veškeré již postavené nemovitosti v České republice. Čtěte také: Výrazně vyšší dědická daň vás může odradit od toho, abyste odkázali nemovitost dětem Pakliže si říkáte, že to nebude tak žhavé, jak to vypadá a že na tuto hru nepřistoupíte, potom byste měli také vědět, jaké jsou v takovém případě sankce. Ty totiž nejsou vůbec nízké. Původně se počítalo s už tak vysokou pokutou ve výši 200 tisíc korun, avšak ta byla pro jistotu ještě navýšena na 400 tisíc. V případě, že tedy povinnosti nesplníte, připravte si rovnou tučný balík. Foto: Shutterstock, zdroje: ČKA, MMR, ČKAIT 79SdíleníSdíletTweet [...]

3 názory k článku “Češi vyrábějí nafukovací HIMARSy a posílají je na Ukrajinu. Rusové z nich doslova šílí

  1. To je sice pěkné, ale nějak jsem se nedozvěděl, kdo to platí. Ta děčínská firma to zadarmo dělat nebude ani pro pěkné oči Zelenského. Ukrajina to taky platit nebude, takže kdo? Nejspíš to platí Fialův gang z daní českých obyvatel, jako všechno co od nás už víc jak rok systematicky proudí na Ukrajinu po celých vlacích a kamionech, zbraně, jídlo, pohonné hmoty, léčiva atd. Potom nám Fialovi šmejdi drze do očí tvrdí, že na nic nejsou peníze ani na důchody českých občanů a že za to může Putin nebo Babiš.

  2. Já bych do toho napřed poslal dávku z nějaké pěchotní zbraně, a když by to splasklo tak nezájem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *