Její snoubenec se ztratil ve válce. Po 77 letech jí od něj přišel dopis

Příběh o ztraceném milostném dopise z druhé světové války připomíná romantickou pohádku s hořko-sladkým koncem. Loď SS Gairsoppa byla potopena v roce 1941 u irského pobřeží, a s ní i stovky dopisů, které se po desetiletích podařilo zrekonstruovat. Jeden z těchto dopisů, napsaný vojákem Billem Walkerem pro jeho snoubenku Phyllis Pontingovou, dorazil k ní po neuvěřitelných 77 letech.

Osudová láska v časech války

Phyllis a Bill se seznámili v Devizes, kde Bill sloužil v místních kasárnách Wiltshirského pluku. Po letech čekání na zprávu od svého snoubence a vzdání se naděje na jeho návrat, se Phyllis provdala za Jima Hollowaye a společně měli čtyři děti. Avšak nikdy nepřestala na svého ztraceného snoubence myslet.

Hlasy z hlubin

Billův dopis byl jedním ze 700 zachráněných dopisů nalezených ve vraku lodi SS Gairsoppa. Po rekonstrukci jsou některé z nich součástí výstavy nazvané Hlasy z hlubin, která se konala v londýnském Poštovním muzeu. Výstava představuje největší sbírku dopisů, která přežila ztroskotání lodi kdekoli na světě.

Unikátní restaurování odhaluje tajemství

Dopisy z lodi SS Gairsoppa přežily díky tmavému, bezkyslíkatému prostředí potopené lodi. Slova na dopisech se začala objevovat až při pečlivém restaurování v konzervační laboratoři. Sbírka dopisů nyní vrhá světlo na zážitky britských vojáků během druhé světové války.

Silná připomínka obětí války

Zachráněné dopisy nabízejí pohled do života obyčejných lidí, kteří čelili hrůzám války. Při čtení těchto dopisů si připomínáme houževnatost a sílu lidského ducha tváří v tvář nepřízni osudu. Jsou svědectvím o síle lásky, naděje a víry tváří v tvář nepředstavitelným výzvám.

Foto: Shutterstock

Nezapomenutelný příběh Phyllis a Billa

Nyní sedminásobná prababička Phyllis řekla, že nemůže uvěřit, že ten dopis ležel na dně moře a teď si ho může přečíst: „Nemyslím si, že Bill mohl přežít válku, jinak by se hned vydal na mou adresu v Roseland Avenue. Byli bychom se vzali. Měl mě moc rád.”

Odkaz pro budoucí generace

Příběh ztraceného a znovu nalezeného dopisu z války je nejen romantický, ale také inspirativní. Připomíná nám odvahu a oběti lidí, kteří žili během druhé světové války. Je to také příběh o síle lidských vazeb, které přetrvávají navzdory času a okolnostem. Tyto dopisy, zázrakem zachráněné z hlubin moře, budou sloužit jako památka pro budoucí generace a připomínka hodnot, které spojují lidstvo.

Foto: Shutterstock, zdroj: DailyMail, Mirror

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments