Česká televize udělala mezinárodní ostudu. Co si to ten redaktor dovolil?

Česká republika byla poctěna mimořádnou státní návštěvou. Nepřijel totiž nikdo jiný než nejvyšší představitel Ukrajiny, aby zde jednal s českými špičkami o možném členství své země v transatlantické alianci a také o další pomoci napadené zemi.

Jak ho to napadlo?

Po tiskové konferenci s hlavou státu dostala prostor také média, aby se jí na něco zeptala. Zatímco většina novinářů měla případné otázky, na které dostali rozumné odpovědi, redaktor České televize Andreas Papadopulos se opravdu vyznamenal.

Jak už je v České televizi zvykem, kostrbatý dotaz pokládal několik minut. Narážel v něm na skutečnost, že v České republice máme zkušenost s poválečným odsunem Němců a tázal se, jak chce Ukrajina zajistit, aby se něco takového neopakovalo v případě Rusů žijících na jejím území.

V ten moment už mnozí nevěřícně kroutili hlavou. Ukrajinský prezident navíc dotaz nepochopil a pořádně na něj neodpověděl. Možná ani nechtěl reflektovat tak hloupou otázku, kdy redaktor řešil věc, která ještě vůbec není na stole, a to v době, kdy Ukrajinci čelí masivním útokům a jsou to oni, kdo trpí agresí.

Řeší se to mezinárodně

Ostatně, v tomto duchu reagoval i bývalý ukrajinský velvyslanec v České republice, Yevhen Perebyinis, podle kterého redaktor stále nepochopil, co se na Ukrajině děje. Novinář Zdeněk Šarapatka to potom označil vyloženě za trapas, kdy se červenal až na pozadí.

Někteří diskutující si potom nebrali servítky. Podle nich jde o důkaz naprosté nemohoucnosti dnešní mladé generace českých novinářů, kteří jsou zpovykaní a chtějí v první řadě upozorňovat sami na sebe. Bohužel, mnoho z nich pracuje právě v České televizi, kde si podobné chování mohou dovolit, jelikož se neustále odkazují na nezávislost.

Čtěte také: Zavřete Českou televizi, ušetříme, vyzval guvernér ČNB. A je to venku, už se diskutuje

Je přitom zajímavé, že tento konkrétní redaktor byl Českou televizí na Ukrajinu mnohokrát vyslán jako zpravodaj. Měl by mít tedy přehled, co se tam děje a na co je případné se tázat. Zjevně ale moc nepochytil. Zaznělo také volání po tom, aby se Česká televize podobných existencí zbavila.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments