Chodíte pozdě spát a rádi si zanadáváte? Možná jste jen chytřejší než ostatní

Asi každému z nás je od dětství důsledně vštěpováno, abychom se chovali slušně, uklízeli si po sobě dětský pokoj i nádobí po jídle a chodili včas spát. Tato vštěpovaná pravidla jsme všichni museli dodržovat. Pokud jste se však pravidlům vzpírali už v dětství a nechtěli se tomu podřídit, možná to mělo zajímavé důvody.

Lidé se rozdělují na dva typy lidí. Jedni jsou skřivani, kteří chodí brzy spát a vstávají velmi časně s ranním rozbřeskem. Ti druzí jsou sovy, které velmi často rádi ponocují dlouho do noci. Některé průzkumy tvrdí, že většina slavných osobností jsou sovy.

Sovy nebo skřivani

Evoluční psycholog z Londýna, Satoshi Kanazawa navíc zastává teorii, že ty inteligentnější děti vyrůstají v noci. Pokud to zrovna vy nejste, nezoufejte, je spousta studií, které dokládají totéž o skřivanech. Každopádně mají inteligentnější lidé životní zásady nastaveny trochu jinak, než to mají ostatní.

Inteligent zvládne chaos

Chaos v osobních věcech je pro inteligentní lidi velmi inspirující. Psychologická vědkyně Kathleen Vohsová provedla celou řadu experimentů a došla k velmi zajímavému zjištění. Pokud máte podle ní ve svých věcech chaos, stanou se pro vás tato věci velkou inspirací. Osvobodíte se tímto od všech zkostnatělých a léty zaběhlých konvencí a dostanete zcela nový pohled na věc.

Chaos podněcuje kreativitu

Řádně uklizený pracovní stůl podle mnoha vědců ve vás zabíjí kreativitu. Chováte se doslova jako naprogramovaný stroj, který sice perfektně splní vše, co mu bylo řečeno, ale vůbec u toho nepřemýšlí a neprojevuje kreativního ducha. Má tendenci stagnovat a nevyvíjet se. Pokud chcete v životě něčeho dosáhnout, prostě se uvolněte, zapomeňte na to, co vám od dětství vštěpovali a buďte sami sebou.

Pořádně si zanadávat je značně osvobozující

Pokud si občas sprostě zanadáváte, skupina psychologů pod vedením Kristin Jay totiž tvrdí, že patříte k těm, co mají vyšší IQ. Umíte rychleji mluvit a máte schopnost v krátkém čase říct více slov. Ti, co svůj hněv drží v sobě, neustále se kontrolují, nejsou otevřeni novým nápadům, nepracují kreativně a postrádají nápady.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments