Číňan poslal do Evropy levný vůz ve stylu BMW X4. Konkuruje drahým značkám, ale je levnější než Škodovka

Evropským automobilkám pomalu, ale jistě roste čínská konkurence. Ta je drtí hlavně cenou a nabízenou výbavou. Mnoho velice luxusních čínských vozů stojí méně než nová Škodovka v základu. Poslední novinkou je vozidlo od Changan Auto, které hledalo inspiraci v SUV známé německé automobilky. Changan CS85 Coupe totiž skutečně připomíná BMW X4. Ovšem tvary tohoto vozu po čase převzala kdejaká automobilka. Skoro pohoršujícím dojmem působí samotné logo Changanu, které v podstatě hrubě vykrádá “americkou” Acuru.

Čínské BMW X4 pro ruský trh

Momentálně se Changan CS85 Coupe nabízí pouze na jediném místě v Evropě – v Rusku. Pro sankcemi těžce zasažený trh jsou čínské automobilky malou spásou. Dokážou totiž alespoň trochu nasytit ruskou touhu po troše luxusu. Kabina vozu působí čistým, hodnotným dojmem který nikoho neurazí. Ovládání systémů vozidla není čistě v režii dotykových displejů, které jsou velmi přívětivě do přístrojové desky zakomponovány, ale zůstala zachována i ovládací řada tlačítek. Všechny displeje jsou navíc ve vysokém rozlišení, včetně digitálního přístrojového štítu.

Vozidlo bude v Rusku nabízeno s nejsilnějším z dostupných motorů, tedy dvoulitrovým turbem se 165 kW, což nezní úplně špatně. Vozidlo samozřejmě disponuje pohonem 4×4 s osmistupňovou automatickou převodovkou Aisin. Tato kombinace umožní zrychlení z 0 na 100 za 7,5 sekundy, což je velice slušné skóre. Changan CS85 Coupe měří 4 720 milimetrů na délku, 1 845 mm na šířku, 1 665 mm na výšku a 2 705 mm rozvor.

Foto: Shutterstock

Cena nenadchne, ale neurazí

Auto s velmi štědrou výbavou startuje na částce 3 299 900 rublů, což na koruny je asi 1 milion Kč. To se na první pohled nezdá jako super kauf, ale ve srovnání se Škodou Kodiaq, která začíná na 3 364 000 RUB přeci jen nabídne něco víc. Pomineme-li nepatrně levnější cenu tak Changan přichází s daleko lepší výbavou, pro ruský trh i dostupnější technikou a je to dokonce i o něco větší auto. Není úplně jasné, kdy dorazí i k nám, nicméně půjde opět o velmi silného konkurenta pro místní automobilky.

Foto: Shutterstock, zdroj: Autohome, Changanoman

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments