ČSSD ještě vezme zavděk Tomášem Petříčkem. Měl by ji vést do voleb

Staronový předseda Jan Hamáček má na sobě za poslední rok tolik podezření a skandálů, že už jen těžko někdo uvěří, že by mohl být bezúhonným politikem. Ke všemu je nevýrazný a především nedůrazný, což potvrdil jeho vztah s Andrejem Babišem, který se odehrává jednoznačně v rovině “nadřízený-podřízený”.

Teď však na Hamáčka prasklo něco, s čím už se bude jen obtížně vyrovnávat. Jeho cesta do Moskvy, kterou sám označoval za kamufláž pro dobro České republiky, budila pochybnosti od první chvíle a po rozkrytí kauzy Vrbětice obzvlášť. Dnes se ale objevily zprávy o tom, že Hamáček chtěl v Moskvě handlovat o zametení diverzní akce ruských agentů na českém území za dodávku ruských vakcín.

Čtěte také: Účastníci schůzky už nemohli mlčet. Hamáček chtěl zradit národ, musí okamžitě skončit

Stojí také za zmínku, jak se Jan Hamáček na vrcholu této kauzy, kdy byla extrémně důležitá stabilita České republiky, odvolal ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Údajně proto, že nesouhlasil s touto vládou a také proto, že prohrál ve vnitrostranickém souboji. Z dnešního pohledu se ale zdá, že si Hamáček především chtěl umést cestičku k jednání.

Pozice Jana Hamáčka je teď vážně ohrožena. Je dost možné, že bude muset s ostudou rezignovat. V takovém případě může jen velmi obtížně vést sociální demokracii do voleb.

ČSSD by tak nakonec přeci jen mohla sáhnout po Tomáši Petříčkovi, který byl vážným Hamáčkovým vyzyvatelem na nedávném sjezdu. Nakonec prohrál, ale část straníků dokázal přesvědčit a pro ještě větší část byl přinejmenším přijatelný, byt nakonec dali přednost kontinuitě v podobě Hamáčka.

Po tom všem, co se za poslední měsíc stalo, by ale Petříček byl pro stranu vítanou vzpruhou. Je otázkou, zda je ČSSD natolik sebevědomá, aby dokázala přiznat chybu a dala bývalému ministrovi zahraničí šanci.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments