Daniel Hůlka se tvrdě opřel do Miloše Zemana. Zklamal jsi mě jako člověk, přítel i jako prezident, napsal zpěvák

Zpěvák Daniel Hůlka patřil dlouhodobě k největším zastáncům a podporovatelům prezidenta Miloše Zemana. Jejich přátelství se stvrdilo podporou Hůlky v obou Zemanových prezidentských kampaních a následně, když zpěvák od prezidenta převzal státní vyznamenání. To byl přitom moment, který mnoho pozorovatelů kritizovalo, když zpochybňovalo Hůlkův skutečný přínos pro Českou republiku. Jeho sláva trvala poměrně krátce a dnes je víceméně zapomenutý.

Zeman urazil Hůlku i všechny, kdo si stěžují na vládní opatření

Čas od času na sebe ale Hůlka přeci jen upozorní, obvykle však aktivitou mimo svůj obor. Naposledy byl takto k vidění na demonstraci proti povinnému nošení roušek, kde patřil k nejhlasitějším kritikům vládních nařízení. Právě tady se zjevně začal lámat jeho vztah k dlouholetému příteli Miloši Zemanovi. Ten totiž z Hradu pro změnu udílí knížecí rady. Je zastáncem co možná nejtvrdšího postupu a bagatelizuje skuhrání podnikatelů a umělců, kteří bojují o své živobytí. Před pár dny jim dokonce vzkázal, že neschopné je třeba nechat zkrachovat, případně, že jim prospěje sedět doma na zadku s knížkou a dovzdělat se.

Zeman při té příležitosti nešetřil právě ani Daniela Hůlku. “Dostal vyznamenání za svůj pěvecký výkon. Pokud jde o jeho účast na protirouškové demonstraci, doporučuji mu, aby si dal studený a mokrý hadr na hlavu a stáhl se na nějakou dobu do soukromí,” uvedl Zeman v rozhovoru pro MF DNES.

Hůlka vrátí vyznamenání

To už bylo na zpěváka zřejmě příliš a rozhodl se Zemanovi napsat otevřený dopis. “Zklamal jsi mě, Miloši. Zklamal jsi mě jako člověk. Zklamal jsi mě jako přítel. Ale to vlastně není tolik důležité, to je věc nás dvou a našeho končícího přátelství. Ty jsi mě však zklamal také jako prezident naší země, a to vůbec není pouze naše věc,” začíná Hůlka zostra.

Žijeme v těžké době, v níž je mnoho našich spoluobčanů na pokraji osobního nebo firemního bankrotu, a to v žádném případě vlastní vinou. Tito lidé se bojí o svoji budoucnost a o budoucnost svých dětí. Jde jim v podstatě o život. Tobě nehrozí nic, Ty o nic nepřicházíš. A právě v této době, kdy národ, který Tě demokraticky zvolil prezidentem své země, od Tebe očekává pomoc či slova útěchy, si Ty naopak ještě přisadíš. Řekneš lidem, že jsou neschopní, nevzdělaní a zaslouží si zkrachovat, potažmo skončit na ulici,” píše Daniel Hůlka v otevřeném dopisu na Hrad prezidentu Miloši Zemanovi.

Zpěvák dopis zakončuje tím, že 28. října přijde ku příležitosti udílení nových státních vyznamenání vrátit to své. “Nemohu si ponechat toto ocenění, které jsem obdržel z rukou člověka, jakým ses ukázal být. Musel bych se za sebe stydět.

Foto: Facebook D. Hůlky

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments