Delta je tady, informoval Babiš. A tvrdě se opřel do nového Techtle Mechtle

Loni to byl nechvalně proslulý klub Techtle Mechtle, ve kterém se podle všeho koronavirem nakazily stovky lidí, letos je to další pražský klub. Premiér Andrej Babiš se tvrdě opřel do podniku, který se nachází v pražském obchodním domě Kotva. Ukázalo se, že se tu nakazily nejméně desítky osob.

Delta je tady. Minulý rok jsme měli Techtle Mechtle. Tento rok máme klub v Kotvě, kde je skutečně velký problém. Teď se tam nakazilo asi 34 mladých lidí,” uvedl Andrej Babiš ve svém pravidelném nedělním facebookovém pořadu Čau lidi. Podle něj se mutace delta šíří především u mladé generace.

Pokud jde o zmíněný klub, který se nachází na Náměstí republiky, nebral si premiér žádné servítky. “Klub vůbec nedodržuje podmínky. Normálně se tam tancuje. Když přijde kontrola, tak to ignorují, což je špatně,” opřel se Babiš do jeho provozovatelů.

Andrej Babiš také informoval o další úspěších vakcinační kampaně. Podle něj je teď klíčové očkování dětí, které je však poněkud kontroverzním tématem, jež budí u veřejnosti emoce. Mnozí nechápou, proč by se měly očkovat právě děti, když je koronavirus na zdraví téměř vůbec neohrožuje.

Očkování dětí je ale podle premiéra důležité kvůli získání kolektivní imunity a zamezení viru v jeho šíření.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments