Že v průzkumech padáme? Ještě jsme se ani pořádně nerozjeli, ujišťuje předseda Pirátů Bartoš

Koalice Pirátů a STAN se pokouší zvrátit dosud nepříliš úspěšný průběh své kampaně. Zjednodušeně lze říct, že do té doby, než začali hovořit o svých plánech a prezentovat veřejně své myšlenky, preference této koalice rostly. Jakmile se ale potenciální voliči seznámili s tím, co Piráti po volbách chystají, případně, o čem uvažují, nárůst preferencí se zastavil.

Především Pirátská strana se tak přesvědčila o tom, že některá témata se zkrátka do předvolební kampaně příliš nehodí. Stejně tak není dobré, pokud řadoví členové diskutují o radikálních, byť stále spíše teoretických návrzích na sociálních sítích. Vše lze jednoduše zneužít. Piráti tak především poskytli střelivo Andreji Babišovi, který jim hned několik myšlenek omlátil o hlavu, do toho na ně vytáhl nerozvážnou minulost a zjevně v této taktice hodlá pokračovat.

Do říjnových voleb je ale ještě poměrně hodně času a lídři koalice PirStan připouštějí, že to hlavní teprve přijde. “My jsme se ale ještě pořádně do kampaně nenadechli. Máme naplánovanou masivní kontaktní kampaň,” řekl pro server Aktuálně.cz předseda Pirátů Ivan Bartoš. Teď se lídři koalice chystají do regionů, od čehož si slibují zvrat v kampani.

Přestože volební průzkumy v posledních měsících jednoznačně ukazují na propad koalice Pirátů a STAN, neznamená to, že stále nepatří mezi favority. Zaváhání Pirátů a Starostů se totiž nepodařilo využít konkurenční koalici Spolu, která se drží na stabilních ziscích. Svůj propad naopak zastavilo hnutí ANO, které naopak začalo posilovat. To lze přisoudit jeho masivní kampani, která v minulých dnech pokračovala vydáním další knihy Andreje Babiše Sdílejte, než to zakážou, ale také tomu, že lidé začínají zapomínat, jaké problémy měla vláda v průběhu covidu.

Pirátská kampaň na sociálních sítích dosud sklízela spíše negativní reakce. Mnozí se ptali, kam se poděla ona agresivní strana a proč se teď její zástupci prezentují jako šediví politici v oblecích. Piráti připouštějí, že dosavadní prezentace nebyla nejšťastnější a do žhavé fáze kampaně proto chystají změnu.

Foto: Pirátská strana, Zdroj: Aktuálně.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments