Děsivé detaily požáru v Bohumíně. Žhář usmrtil i svého syna a vnuka

Jakoby tragédie v Bohumíně nebyla už tak strašlivá sama o sobě, když při ní vyhaslo jedenáct nevinných životů. Stala se nejhorším požárem v historii České republiky. Prakticky od začátku se přitom ví, že nešlo o nešťastnou nehodu, ale nekompromisní žhářský útok, který obětem dal jen pramalou šanci přežít. Navzdory rychlému příjezdu a akci hasičů.

Nepochopitelné řešení rodinného sporu

Policie na místě zadržela domnělého žháře už krátce po útoku. Měl se k němu sám přiznat, a to před očitými svědky. Podle nich jde o pětapadesátiletého Zdeňka K. Jedna ze sousedek uvedla, že žhář nebral pražádné ohledy. V bytě, který se za pár minut proměnil v ohnivé peklo, totiž zemřel také jeho syn, vnuk i snacha. Kromě nich také dalších osm lidí a jeden pes.

Oni se pořád nějak hádali, chlastali, ale kdo mohl tušit, že to takto skončí,“ uvedla jedna ze sousedek z inkriminovaného bohumínského domu. “On měl polít něčím dveře a zapálit vchod, aby se nikdo nedostal z bytu ven. Proto někteří uhořeli a jiní skákali z okna, nemohli vyjít ven živí, nedal jim šanci, a ještě se k tomu venku hrdě hlásil,” informovala média sousedka.

Čtěte také: Něco uhořelo, něco vyskákalo z oken. Vlastenecké noviny nechutným způsobem porušují zákon

Část obětí z bytu vyskákala

Krátce po útoku se objevily informace, že snad mělo jít o sousedské spory vyvolané problematickými nájemníky dotčeného bytu. To se ale nakonec podle všeho nepotvrdí. “Je to náš dům a naši nájemníci, takže o nich něco víme. Bydleli tam dlouhodobě. Mám informace, že to nejsou sousedské spory, ale vyřizování nějakého, spíše rodinného problému,” řekl pro Českou televizi bohumínský místostarosta Igor Bruzl.

Požár v bytě vypukl ve chvíli, kdy v něm probíhala oslava. Právě kvůli tomu se zde vyskytoval větší počet osob najednou. Jen několik z nich se dokázalo zachránit tak, že přelezli na balkon u sousedů. Pět lidí raději vyskákalo ven, nikdo z nich ale nepřežil. Přitom jen krátce poté se hasičům konečně podařilo instalovat plachtu, která je mohla zachytit.

Požár vypukl v sobotu krátce před šestou hodinou večerní. Hořet začalo v 11. patře. Kromě 11 obětí je 10 lidí zraněných, dva ve vážném stavu. Mezi zraněnými jsou také dva hasiči a jeden policista.

Foto: Freepik (ilustrativní obrázek)

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
42 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments