Něco uhořelo, něco vyskákalo z oken. Vlastenecké noviny nechutným způsobem porušují zákon

Česká republika se vzpamatovává z děsivého žhářského útoku v Bohumíně, který se odehrál o včerejším sobotním večeru. Lidé vyjadřují nebývalou spoluúčast, na místo nosí květiny a pozůstalým a ostatním nájemníkům z domu, kde hořelo, nabízejí pomoc. Přesto se ale najdou tací, kteří o tragédii mluví necitlivě, urážlivě a dokonce způsobem, kterým porušují zákon. Je neuvěřitelné, že jeden takový příspěvek se objevil v médiu Vlastenecké noviny a dosud nebyl stažen.

V jednom bytě se nacházelo až jedenáct kousků cikánů, kteří to už mají za sebou. Úspěšně dosáhli finále života, prošli cílovou páskou. Tři uhořelé měly být cikánské mláďata, pět dalších se mělo jako rozumu zbavených, pokud nějaký někdy měli, vrhnout skokem z okna z 12.patra,” píší Vlastenecké noviny v článku s titulkem “Jedenáct cikánů mínus. Něco uhořelo a něco vyskákalo z oken.” Pod článkem je podepsán jistý Antonín Speibel, kdy není jasné, zda jde o skutečného autora nebo jen pseudonym někoho, kdo se neodvažuje publikovat takové zvěrstvo na vlastní jméno.

Je tragédií, kdy uhyne přemnožený parazit? Pro koho to je tragédie, když ubude rasistická škodná?” ptá se v článku sugestivně jeho autor, který je zjevně v ráži a Romům to chce “spočítat”.

Internetový deník Vlastenecké noviny sám sebe označuje za “Konzervativní deník bez politické korektnosti”. Je ale zcela očividné, že takový text nemá co společného s konzervativními hodnotami ani politickou nekorektností. Nejde o nic menšího než trestný čin, který orgány činné v trestním řízení v dnešní době postihují. Odsouzeno bylo už několik lidí za šíření rasistických zpráv na sociálních sítích.

Policie České republiky by v tomto případě měla okamžitě konat a vydat předběžné nařízení o stažení článku, případně vyzvat provozovatele hostingu (společnost Active24), aby webové stránky deaktivoval.

Dodejme, že častými přispěvateli Vlasteneckých novin jsou například europoslanec za SPD Ivan David nebo poslankyně za Trikolóru Zuzana Majerová Zahradníková.

Foto: Freepik, screenshot redakce

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments