Alkohol pil jako sodovku. Jak se Zdeněk K. pomstil své exmanželce a přitom usmrtil 11 lidí

Něco takového jsme ještě neviděli, shodují se zasahující hasiči, kteří se snažili dostat pod kontrolu požár v bytě jednoho z nenápadných bohumínských panelových domů. Přestože se jim to navzdory kritice očitých svědků podařilo rychle, v plamenech vyhaslo celkem 11 životů. Ačkoliv zástupci Hasičského záchranného sboru nechtějí až do vyšetření události poskytovat podrobnosti, mezi řádky lze číst, že lidé z bytu za těchto okolností neměli prakticky šanci přežít.

Hlučná rodina

Zdeněk K. totiž provedl skutečně promyšlený a drastický žhářský útok. Do pokojů v bytě zjevně umístil nějaký “akcelerátor požáru”, což způsobilo, že se plameny rozšířily velmi rychle poté, co začalo hořet. Aby toho nebylo málo, dotyčný navíc postříkal vchodové dveře benzínem, a tím obětem i hasičům znemožnil využít jedinou únikovou cestu. Na roztažení záchranné plachty, do které by mohli lidé skočit, už bylo příliš pozdě. Navíc by i tak šlo o řešení z nouze s nejistým výsledkem. Plachta je koncipována pro seskoky maximálně z 23 metrů. Jenže byt v 11. patře byl ve výšce 33 metrů.

Čtěte také: Něco uhořelo, něco vyskákalo z oken. Vlastenecké noviny nechutným způsobem porušují zákon

Jak se ale celý příběh vlastně odehrál? Ze střípků se událost dá poměrně jednoznačně rekonstruovat. V dotčeném bytě probíhala o sobotním odpoledni oslava, které se účastnily přibližně dvě desítky hostů. Podle sousedů se tu slavilo hlučně, což pro tuto rodinu mělo být typické a také důvodem jistých sousedských sporů. Mezi hosty se podle všeho objevil jeden nezvaný – Zdeněk K. V bytě podle všeho rozlil benzín, a když odcházel, polil jím i vchodové dveře. Pak už stačilo jen škrtnout zápalkou a byt se za pár minut proměnil v ohnivé peklo.

Agresivní člověk nebo sympaťák?

Podle dostupných informací se Zdeněk K. chtěl pomstít své exmanželce. Kromě ní však bestiálním útokem usmrtil také svého syna, vnuka i snachu.

Čtěte také: Děsivé detaily požáru v Bohumíně. Žhář usmrtil i svého syna a vnuka

Byl to agresivní a velice nepříjemný člověk, se kterým byly jen potíže. Policie, záchranka, to tu bylo běžné. On pil alkohol jako sodovku,” řekl pro deník Blesk muž, který si od Zdeňka K. před časem koupil rodinný dům v Dolní Lutyni. Právě v tomto domě žil ještě se svou manželskou, s níž se později rozvedl. Jedním z důvodů prodeje domu měl být také úraz jeho syna, který přecházel koleje a smetl ho přitom vlak.

Ne všichni ale o Zdeňkovi K. mluví špatně. Zdá se, že měl přinejmenším dvě tváře. “Připadal mi jako Jekyll a Hyde. Rozpolcená osobnost,” řekl jeden z jeho známých pro Novinky.cz. Také kolegové z bohumínského dopravního terminálu, kde je muž zaměstnán, o něm mluvili dobře. “Všichni kolegové jsou z toho v šoku. Měli jsme ho za úplně normálního chlapa.

Přestože na rodinu obývající byt v 11. patře občas byly nějaké stížnosti, právě žhářův syn se mezi sousedy těšil i sympatiím. “Nemůžu o něm říct špatné slovo, byl to sympaťák, vždycky mě zdravil z dálky, i když jsme se znali jen od vidění. Za měsíc měl mít svatbu, taky jsem to slyšel. Je to hrozná tragédie, takový konec si opravdu nezasloužili,” řekl o něm soused z paneláku.

Foto: Freepik (ilustrativní obrázek)

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
39 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments