Děsivé video ukazuje, jak z letadla prchajícího z Afghánistánu, vypadl člověk

Na kábulském letišti stále panuje obrovský chaos. Afghánci se na poslední chvíli snaží opustit zemi, avšak nemají zajištěn odvoz. Prioritně se ze země evakuují občané spojeneckých států, případně jejich nejbližší spolupracovníci. Zmatky na letišti měly vyústit už v pět obětí, které byly zřejmě ušlapány, jak uvádí server Timesnownews.com.

Afghánci se potom uchylují ke skutečně zoufalým činům. Podle některých zpráv se snaží na palubu odlétajících strojů dostat za každou cenu. Video teď zachytilo jednoho z nich, který chtěl cestu zřejmě překonat v podvozku letadla, a tak se zachytil u kola. Jeho pokus ale skončil tragicky. Neudržel se a spadl.

Zpráva o úmrtí stále není potvrzena, ale podle reportérů agentury Newsistaan na místě mělo jít skutečně o člověka, který se držel konstrukce, na které jsou zavěšená kola.

Další video potom ukazuje, jakým způsobem se snaží Afghánci dostat na plochu kábulského letiště, kde tuší alespoň nějakou šanci na opuštění země. Řada z těchto lidí se pravděpodobně znovu pokusí o sebevražednou misi na podvozku letadla.

Podle stanice CNN už americká administrativa přiznala chybu v unáhleném stažení spojeneckých sil z Afghánistánu. Výrazně totiž přecenila bojeschopnost afghánské armády, která postupu Tálibánu nekladla prakticky žádný odpor.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments