Robert Šlachta vyšel s pravdou ven. “Umím si představit, že budu ministrem vnitra,” nevyloučil koalici s Babišem

Hnutí Přísaha Roberta Šlachty zřejmě není tou stranou, která by po pravděpodobném vstupu do Poslanecké sněmovny chtěla zasednout v opozičních lavicích. Mnohem větší potenciál vidí v tom, dostat se do vlády a moci alespoň částečně realizovat vlastní program.

Robert Šlachta ve svém pořadu Napřímo šířeném na sociálních sítích řekl konečně jednoznačná slova. “Umím si představit, že budu ministr vnitra,” uvedl Šlachta. Poprvé to řekl oficiálně, ale už na jednom z jeho dřívějších mítinků pronesl podle serveru idnes.cz něco podobného. “Jsme připraveni a odpovědni se zhostit jakéhokoli povolebního vyjednávání,” uvedl na dotaz jednoho z příznivců, zda by se mu nelíbilo na ministerstvu vnitra.

Robert Šlachta také neodmítl koalici s Hnutím ANO premiéra Andreje Babiše. Mnozí tak bývalého elitního detektiva podezírají z toho, že pro Babiše představuje jakýsi “B tým”, který nasává voliče, pro než už se volba premiérovy strany stala jen těžko stravitelnou. To však Šlachta odmítá, na druhou stranu budí podezření právě skutečnost, že explicitně nechce zamítnout povolební spolupráci s Babišem.

Jediné, co Šlachta dopředu odmítá, je spolupráce s trestně stíhanou osobou. To by se však do voleb mohlo vyřešit. Andrej Babiš před pár dny požádal o zastavení svého trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo, která se táhne už od minulých voleb a je možné, že se těsně před těmi říjnovými dočká svého zproštění.

Ve skutečnosti je koalice s Babišem pro Roberta Šlachtu asi jedinou možností, jak se dostat do křesla ministra vnitra. Obě velké koalice PirStan a Spolu se totiž vůči Přísaze vyjadřují ostentativně a navíc je pravděpodobné, že budou chtít vytvořit vládu společnými silami, k čemuž ostatní zřejmě nebudou potřebovat.

Foto: Hnutí Přísaha

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments