Divoký rozvod tajuplného českého miliardáře z Alzy. Manželka prozradila detaily ze života a popsala spor o výživné

Jeden z nejbohatších Čechů Aleš Zavoral si přísně střeží své soukromí. V tomto ohledu je mezi českými miliardáři opravdovým unikátem. Majitel nejúspěšnějšího českého eshopu Alza lpěním na svém privátním životě předčil i nedávno zesnulého Petra Kellnera, který přeci jen poskytl alespoň několik rozhovorů a v posledních letech se do oběhu dostala řada jeho fotografií. O Zavoralovi však není známo prakticky nic a navíc existuje jediná rozostřená fotografie, která ho zachycuje na jedné z akcí, které se účastnil.

Proto je velmi překvapivé, že právě tento miliardář teď bude na veřejnosti prát své špinavé prádlo. Pravda, sám o to asi nestál, ale promluvila jeho manželka Lidije Zavoralová, která se s ním chce rozvést, což podle všeho není nic snadného.

Měl to být férový a pohodový rozvod bez nějakých bouřek. Alespoň tak jsem si to původně plánovala,” uvedla Zavoralová pro server Info.cz. O rozvod požádala už v roce 2019, jenže celá věc se táhne a stále není u konce. Nakonec oba manželé skončí u soudu, kde se budou přít o majetek a výživné pro děti. To Zavoralová žádá ve výši 350 tisíc měsíčně. Jde zdánlivě o velkou sumu peněz, ale je třeba si uvědomit, že majetek majitele Alzy je gigantický. Časopis Forbes ho odhaduje na 18 miliard korun. To je ale podle ekonomického novináře Miroslava Motejlka nepřesné. “Ten člověk má majetek za 200 miliard a nechce platit na děti 350 tisíc měsíčně,” uvedl Motejlek na svém facebookovém profilu a upřesnil, že rozhodně omylem nepřidal nulu navíc. Suma zřejmě vychází z neveřejné valuace společnosti Alza, která vzhledem k pozici tohoto eshopu na českém i středoevropském trhu může být skutečně značná.

Lidije Zavoralová se s budoucím manželem dala dohromady v roce 2010. Pracovala ve společnosti Intel, s níž měla Alza byznysové vztahy. Aleš Zavoral ji pak jednoho dne oslovil prostřednictvím Facebooku. V té době na tom prý miliardář nebyl zrovna dobře.

Aleš Zavoral byl v té době vyhořelý. Byl z firmy na prášky a chtěl ji prodat. Nakonec se mi ho podařilo přesvědčit, aby to nedělal. Byznys je náš život – a Alza byla moje první adoptované dítě. Mým cílem bylo, abychom, když už tu Alzu budujeme, pak s těmi penězi vybudovali lepší svět. Abychom rozvíjeli naši farmu ve Vrátně, kam jsme se přestěhovali, abychom vzdělávali děti, budovali školky… Nikdy jsem nechtěla být za manželku, která bude jen chodit po večírcích a utrácet manželovy peníze,” uvedla Lidije Zavoralová, která začala v Alze pracovat a stojí například za nastavením vnitřních procesů ve firmě.

Rozvod Zavoralových může být poměrně komplikovaný. Sídlo firmy, která tvoří drtivou většinu majetku miliardáře, je totiž na Kypru. V minulosti se přitom spekulovalo o tom, že Zavoral nemusí být jediným majitelem.

Česká republika tak pravděpodobně zažije svou verzi miliardářského rozvodu. V USA se s nimi v poslední době roztrhl pytel. Před časem se rozvedl šéf Amazonu Jeff Bezos a teď se tomu nevyhnul ani zakladatel Microsoftu Billl Gates. Oba z nich si přitom o sobě v rámci rozvodu v médiích přečetli věci, které by raději utajili.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments