Feri měl donutit dívku k hromadnému sexu. Incident byl zaznamenán na video

Obvinění směřující na adresu bývalého poslance Dominika Feriho jsou stále závažnější. Kromě toho, že se objevila další svědectví dívek, které měl zneužívat, pravděpodobně se schyluje k odhalení něčeho většího a podstatně hmatatelnějšího. Novináři z Deníku N a Alarmu jsou totiž na stopě skutečně otřesného činu, který měl Feri spolu s dalšími osobami spáchat.

Čtěte více: Feriho vzrušovalo odmítnutí, zní další svědectví zneužitých dívek. Používal omamné látky a chytal pod krkem

Případ souvisí se studentským spolkem Kappa Omega, který vznik na Právnické fakultě a u jehož zrodu stál právě Dominik Feri. Tento spolek pro studenty organizoval různé aktivity, mimo jiné seznamovací kurzy pro nastupující studenty.

Novináři mají svědectví několika studentů o tom, co se odehrálo na seznamovacím kurzu spolku Kappa Omega v roce 2019, tedy v době, kdy už byl Dominik Feri ostříleným poslancem a těšil se obrovské popularitě zejména mladých lidí. Pro mnoho z nich působil také jako vzor.

Existují svědectví, že na tomto seznamovacím kurzu mělo dojít k vykonání nekonsenzuálního skupinového sexu se studentkou prvního ročníku J.D. ze strany Dominika… a ještě jednoho muže,” tázali se novináři na sociálních sítích ženy, která působí ve vedení spolku. Na komunikaci, která měla být soukromá, ale zjevně unikla ven, upozornil server Parlamentní listy.

Slečna J.D. o této věci následující den informovala více osob, které se seznamovacího kurzu účastnily. Její vyjádření nevyznívalo ve smyslu, že by ze strany kteréhokoliv zúčastněného nebyl vyjádřen souhlas (či dokonce vyjádřen nesouhlas),” uvedlo ve své odpovědi vedení spolku, které tak potvrdilo skupinový sex, kterého se účastnil Feri, nikoliv však to, že by ze strany dívky byl nedobrovolný.

O existenci videa, které mělo Feriho kompromitovat, se spekulovalo už dříve. Z dnešního pohledu je možné říct, že jeho prostřednictvím mohl být politik vydíratelný. Není přitom vyloučeno, že se video brzy objeví na veřejnosti.

Kauzou Dominika Feriho už se zabývá policie, která ve fázi šetření sbírá svědectví od dívek, které měl politik zneužít. Policie také potvrdila, že čerpá informace mimo jiné z médií. Je proto pravděpodobné, že se začne zabývat také činností spolku Kappa Omega.

Čtěte také: Dominika Feriho čeká boj o svobodu. Objevily se desítky nových svědectví

Dominik Feri se k obviněním přestal vyjadřovat po svém odchodu z politiky. Na svém instagramovém profilu, který sleduje více než milion lidí, přitom dělá jakoby se nic nedělo. Dále sem vkládá příspěvky, zejména potom upozornění na situaci kolem covidu. Již dříve oznámil, že se chce proti osočením bránit soudní cestou. Vzhledem k přibývajícím svědectvím to ale bude mít těžké.

Foto: TOP 09

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments