Harry s Meghan se pomstili královně. Jméno jejich dcery ji nepotěšilo

Radostná událost, která potkala prince Harryho a jeho manželku Meghan, má podle všeho řadu vedlejších konotací. Diskutuje se především o volbě jména. Novorozená dcera se totiž jmenuje Lilibet.

Libozvučné jméno, u kterého by se na první pohled těžko někdo mohl pozastavit, však vzbuzuje nečekané vášně. Například komentátorka královské rodiny Angela Mollardová vidí v pojmenování dcery vévody a vévodkyně ze Sussexu za strategický krok nebo spíše kalkul, který má udržet jejich vazby na královský palác, s nímž se pár nerozešel zrovna v dobrém.

Vazba je to ale trochu jiná, než by si královna Alžběta II. a další členové královské rodiny představovali. “Myslím si, že použili jméno Lilibet, aby si zajistili další používání značky Sussexů a měli spojení s palácem,” uvedla Mollardová v pořadu The Morning Show.

Jméno Lilibet je totiž královské rodině blízké. “Jde o velmi osobní jméno. Alžbětě tak říkal její manžel Philip,” uvedla Mollardová s odkazem na nedávno zesnulého a velmi oblíbeného manžela královny.

Komentátorka si je jistá, že Alžbětu II. výběr jména nepotěšil. Jenže s tím nemohla nic dělat. “Umíte si představit, co by se stalo, kdyby jim jméno neposvětila? Okamžitě by si běželi stěžovat k Oprah,” uvedla s odkazem na to, že pár nedávno pral špinavé královské prádlo v pořadu slavné moderátorky.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments