Stojí za Přísahou Vít Bárta? Setkal jsem se s ním, přiznal Šlachta

Teprve nedávno založené Hnutí Přísaha rychle sbírá sympatie občanů a míří za velice solidním výsledkem v říjnových parlamentních volbách. Jde jednoznačně o subjekt, se kterým je třeba počítat a který zřejmě nebude jen bojovat o překročení pětiprocentní hranice, ale může zabodovat významně více.

Kolem strany se ale vyrojila řada spekulací. Mezi ty nejvážnější patří podezření, že za Přísahou stojí podnikatel Vít Bárta. Jak známo, ten už za sebou jeden velký politický projekt má. Věci Veřejné rovněž vzbuzovaly v občanech obrovské naděje, ale nakonec za pár let skončily jako podivná strana hájící především zájmy kmotrů. Také tehdy byl v jejím čele člověk hájící protikorupční politiku: Radek John.

Mnozí vidí mezi Věcmi Veřejnými a Přísahou řadu podobností. Kromě postavy předsedy strany je to především precizní marketingová práce, která však vyžaduje hodně prostředků. Tady zřejmě Robert Šlachta dluží vysvětlení, protože oficiálně strana operuje jen s několika miliony, které si její šéf půjčil na rozjezd, a také prostředky získanými ze sponzorských darů. Kampaň však působí velmi profesionálně a nákladně.

Právě odtud pramení podezření, že Přísahu financuje někdo třetí, a to nepřiznaně. To však Robert Šlachta odmítá. “V žádném případě za mnou ani za Přísahou nestojí Vít Bárta. Ani nikdo jiný. Za poslední dobu jsem už slyšel tolik spekulací o tom, kdo všechno za Přísahou je, že se tím docela bavím,” uvedl Šlachta pro Lidové noviny.

Přiznal však že se s Vítem Bártou setkal. “Sešel jsem se s ním, protože dlouhodobě spolupracuje s Jiřím Štětinou, jenž schůzku zprostředkoval. Debata byla jen o jejich zkušenostech z politiky,” uvedl předseda Hnutí Přísaha. Štětina byl přitom poslancem právě za Věci Veřejné a nyní patří mezi spolupracovníky Přísahy. Nepůsobí přitom nejlépe, když se bývalý elitní detektiv setkává s lidmi s tak problematickou podnikatelskou i politickou minulostí a navíc od nich čerpá jejich zkušenosti.

Pokud by se podezření, že za Přísahou stojí právě kontroverzní podnikatel Vít Bárta, ještě prohloubilo, znamenalo by to pro politické uskupení kolem Roberta Šlachty první vážný problém v jeho dosud spanilé jízdě.

Foto: Hnutí Přísaha

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments